Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas ir piekļuves kontroles sistēmas?

Pexels.com

Pexels.com

Daudzi savā ikdienā saskaras ar piekļuves kontroles sistēmām, taču nereti par to nenojauš vai neaizdomājas. Tu domāsi – es noteikti ar to nesaskaros, bet mēs teiksim – visdrīzāk saskaries gan!

Apsardzes firmas “Labrīt Drošība” pārstāvji piekrita sniegt plašāku skaidrojumu, lai viestu skaidrību par to, kas ir kontroles sistēmas un kā tās darbojas.
“Ja tā konkrēti saka, tad piekļuves kontroles sistēmas nodrošina pilnīgu kontroli pār telpām un cilvēku plūsmu tajās,” skaidro drošības sistēmu speciālists Leontijs. “Iespējams arī tavā darba vietā tiek izsniegtas darbinieka kartes, kas paredzētas iekļūšanai darbinieku telpās. Šī kartiņa ir viens no galvenajiem elementiem piekļuves kontroles sistēmās. Reizēm kartiņu vietā izsniedz čipus, kas jānopīkstina pirms iekļūšanas kādā telpā vai ēkā. Reģistrējot jeb nopīkstinot čipu tiek veiktas vairākas darbības –

1. Tiek reģistrēta personas iekļūšana konkrētajā telpā

2. Tiek reģistrēts laiks, cikos konkrētā persona iekļuvusi telpā

3. Iespējams izsecināt, cik bieži persona izgājusi no ēkas un iekļuvusi tajā dienas laikā

4. Iespējams pamanīt neatļautas darbības, piemēram, kartes nodošanu citai personai.

Pateicoties šai reģistrācijas sistēmai iespējams nodrošināt papildu drošību telpās. Ja kaut kas pazudīs – viegli noteikt, kurš tajā brīdī izgājis no ēkas. Ja pamanīta sveša persona, iespējams noskaidrot, kas to ielaidis,” tā “Labrīt Drošība” pārstāvis.

“Visbiežāk šo sistēmu izmanto darba laika uzskaitei – lai uzzinātu, kurš darbinieks regulāri kavē, kuram nepieciešams maksāt par virsstundām, kurš pārāk ilgu laiku pavada pīppauzēs, kurš darbā nav ieradies. Viegli sekot līdzi arī tam, kurās telpās darbinieki uzturas visbiežāk. Tā kā katrai kartei ir savs unikālais kods, iespējams izsecināt, katra darbinieka darbības, jo saņemot karti vai čipu, sistēmā tiek reģistrēts, kurš darbinieks lieto konkrēto čipu.”

“Labrīt Drošība” darbinieki uzsver, ka svarīgi izvēlēties, kurām telpām varēs piekļūt ar katru čipu, jo iespējams uzstādīt čipu tā, lai tas atvērtu tikai vienas durvis, un pretēji, lai tas atvērtu visas. Piekļuves kontroles sistēmas visbiežāk tiek pielietotas tieši darbinieku kontrolei un telpu drošībai.

Ja tev ir radusies interese par piekļuves kontroles sistēmām, un esi nolēmis, ka arī tev vajadzētu tādu savā darba vietā, sazinies ar apsardzes firmu “Labrīt Drošība”.

Pexels.com

Pexels.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Saturs turpināsies pēc reklāmas