Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas jāņem vērā, laivojot pavasarī?

Laivošana, Photo by Laura Lefurgey-Smith on Unsplash

Laivošana, Photo by Laura Lefurgey-Smith on Unsplash

Daudzus aktīvās atpūtas cienītājus vilina doma par straujo upju iekarošanu. Vai laivošana pavasarī atšķiras no laivošanas vasarā, un kas būtu jāņem vērā, mums palīdzēja noskaidrot Zane Kumeliņa no laivu nomas Peldam.lv.

Vai laivošana pavasarī atšķiras no laivošanas vasarā?

Zane Kumeliņa stingri nosaka – visās upēs laivošana pavasarī ir īpaši bīstama! Upes ir ļoti straujas, veidojas koku sanesumi, kurus grūti paspēt izairēt. Un ja to nepaspēj izdarīt, laivas var apgāzties. Ik pavasari tieši šo iemeslu dēļ laivas tiek bieži sabojātas, nozaudēti airi un pat nereti apgāžas laivas, diemžēl pa kādam airētājam arī aiznes upe. Tādēļ noteikti nedrīkst pārvērtēt savas airētāja spējas, un laivošanu labāk atlikt līdz maija beigām, kad upes vairs nav tik straujas, bet vēl gana ātras. Tad arī daba ir skaistāka – zied ievas, putni čalo, bet ūdens ir daudz siltāks.

Kas jāņem vērā par pavasara laivošanu

Ja tomēr esi sportiskais laivotājs vai kādu citu iemeslu dēļ nevari nociesties līdz upes kļūs rāmākas, ir vairākas lietas, kas jāņem vērā:

  • Pirmkārt un galvenokārt – glābšanas veste ir obligāta! Vienalga, cik pieredzējis laivotājs un peldētājs Tu esi, bez vestes atrasties uz upes laivojot, sevišķi pavasarī, nekādā gadījumā nedrīkst!
  • Aplams arī ir uzskats, ka gumijas laivas ir pietiekami drošas. Lai arī tās ir drošākās priekš laivošanas pavasarī, gumijas laivas tik un tā var apgāzties! Ja tomēr dodies laivot, izvēlies divvietīgu gumijas laivu. Ar lielāku peldlīdzekli var laivot vasarā. Pavasarī sanesumus upēs ar lielāku laivu ir ļoti izairēt. Laivas mēdz uzsēsties, aizķerties, apgāzties. Noteikti nevajag laivot arī ar kanoe laivām un plostiem. Plosti ir pārāk lieli šķēršļu appeldēšanai.
  • Daudzi laivinieki domā, ka gumijas zābaki, jo lielāki – jo labāki, tos var pasargāt no ūdens. Makšķernieku gumijas zābaki ir kā enkurs, kas piepildās ar ūdeni un smagi velk uz leju!
  • Nekādā gadījumā neņemt līdzi bērnus uz dzīvniekus!
  • Alkohols – kategoriski aizliegts! Karstā un reibušā prātā iekrist aukstā ūdenī ir īzteikti bīstami veselībai.
  • Noteikti nodrošinies ar necaurlaidīgajiem maisiņiem, kuros ievietot svarīgākās mantas, tomēr dārgus telefonus un citas vērtīgas lietas atstāj mājās. Lai ar Tevi var sazināties – līdzi ņem tādu telefonu, ko nebūs žēl, ja tas pazudīs straumē.

Šķiet, skaidrs paliek viens – labāk laivošanu tiešām atlikt pagaidām līdz upes kļūs mierīgas. Tā vietā var doties pārgājienos un piknikos, uzsākt velotūrisma sezonu vai vienkārši vērot ūdeni no malas. Bet ja nepavisam nevar nociesties, tad ar laivu var izbraukties arī pa rāmu ezeru!

Lasi arī:

Laivošana, Photo by Laura Lefurgey-Smith on Unsplash

Laivošana, Photo by Laura Lefurgey-Smith on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas