Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Kas notiek, kad iepilda bākā nepareizo degvielu?

Degviela (Image by IADE-Michoko from Pixabay)

Degviela (Image by IADE-Michoko from Pixabay)

Vai tev ir kādreiz gadījies uzpildīt auto ar nepareizo degvielu? Liekas, ka katrs kaut reizi pie sūkņa ir apstulbis un uz mirkli sācis domāt – kura no “pistolēm” jāņem. Īpaši bieži šādās mulsinošās situācijās gadās nonākt, ja ikdienā sanāk braukt ar dažādām automašīnām, piemēram, kad viena darbojas ar dīzeļdegvielu, bet otra ar benzīnu.

Labi, ja laikus sanāk attapties, bet, ja nu nepareizā degviela jau ir ielieta bākā - kas notiek tālāk? Patiesībā šāda rīcība var izraisīt nopietnus motora un degvielas sistēmas bojājumus.

Kas notiek, kad benzīnu ielej dīzeļdzinējā?

Ja pamani, ka esi dīzeļdegvielas vietā ielējis benzīnu, tev vienkārši būs jātīra visa sistēma. Tas, galvenokārt, nozīmē degvielas tvertnes iztukšošanu un uzpildīšanu par jaunu ar pareizo dīzeļdegvielu.

Taču šādā gadījumā nedrīkst uzsākt braukšanu, citādi vari sabojāt dzinēju. Tev paveicās, ja attapies laikus un nebiji uzsācis braukt - tagad vajadzēs nostumt automašīnu malā, lai atbrīvotu degvielas uzpildes vietu – parasti kaut kur blakus stāvlaukumā. Un pēc tam ir jāsauc kāds profesionāls meistars, kas palīdzēs šo situāciju atrisināt un izskalot sistēmu. Iespējams, ka vajadzēs izsaukt autoevakuatoru, lai tiktu līdz servisam.

Taču, ja savu kļūdu pamani jau pēc dzinēja iedarbināšanas, iespējams, tiks sabojāts iesmidzināšanas sūknis, iesmidzinātājs un visbeidzot arī dzinējs. Cik ātri tas notiks – nav zināms, bet tas nebūs ilgi jāgaida. Tehnisku iemeslu dēļ benzīns dīzeļdzinējam var būt liktenīgs. Benzīnam un dīzeļdegvielai atšķiras vairāki būtiski parametri – viršanas temperatūra, degvielas kompresijas pakāpe. Paaugstināts benzīna agrīnās aizdedzes spiediens dīzeļmotorā var salauzt virzuļus, saliekt savienojošos stieņus vai pat izsist motora galvu.

Kas notiek, kad dīzeļdegvielu ielej benzīna motorā?

Parasti dīzeļdegvielas ieliešana automašīnā, kas darbināma ar benzīnu, nav tik kaitīga. Pāris litru dīzeļdegvielas var tikai apgrūtināt automašīnas braukšanu, tā var kūpēt kā tvaika lokomatīve. Ja benzīna dzinējs tiek darbināts tikai ar dīzeļdegvielu, transportlīdzeklis ātri pārstās kustēties.

Benzīna motora kompresijas pakāpe ir pietiekama, lai aizdedzinātu dīzeļdegvielu pat ar aizdedzes sveces palīdzību. Taču, ja Tu nereaģēsi uz savu kļūdu, un turpināsi braukt, tad vari sabojāt degvielas sūkni, caurules, iesmidzinātāju, var aizsērēt degvielas filtrs un rasties citi bojājumi. Ja pamani kļūdu pirms auto iedarbināšanas, nekavējoties nogādā mašīnu autoservisā, kur var iztukšot degvielas tvertni.

Ko darīt, kad esi ielējis automašīnā nepareizo degvielu?

  • Nekavējoties pārtrauc degvielas uzpildi, ja esi to pamanījis jau uzpildes procesa laikā.
  • Noteikti neuzsāc braukšanu, neiedarbini dzinēju.
  • Aizstum automašīnu prom no degvielas sūkņa zonas.
  • Izsauc autoevakuatoru un nogādā automašīnu uz remonta vietu, kur profesionālis iztukšos degvielas tvertni un, iespējams, izskalos degvielas vadus.

Ja pamani kļūdu pēc tam, kad esi uzsācis braukt:

  • Apstājies un izslēdziet motoru.
  • Izsauc autoevakuatoru un nogādā automašīnu autoservisā
  • Profesionālis iztīrīs degvielas tvertni, izskalos degvielas sistēmu un, ja nepieciešams, veiks remontu.

Un vēl viena nianse – vai zināji, ka degvielas bākas vāciņa iekšpusē parasti ir norāde, par to, kāda degviela ir jālej? Ja neesi pārliecināts – paskaties, pirms izvēlies nepareizo sūkni!

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...