Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas tev noteikti jāzina par atkritumu šķirošanu?

Photo by Alfonso Navarro on Unsplash

Photo by Alfonso Navarro on Unsplash

Diemžēl, mūsdienās atkritumi nonāk mežos, upēs, jūrā, un vēl daudzās citās vietās, un, lai gan varētu šķist, ka tas mūs nekādi neietekmē, tie ietekmē ikvienu no mums vairāk kā jebkad. Šķirot atkritumus nepieciešams, lai uzlabotu vidi un nodrošinātu veselīgu dzīvi sev, līdzcilvēkiem un mūsu pēctečiem, kuriem būs jādzīvo uz šīs planētas pēc mums. Augot labklājībai, pieaug arī vēlme pēc jaunām mantām, kuru, protams, neapslāpējam, tāpēc ikdiena paiet iegādājoties jaunas preces un vecās atstājot novārtā zem biezas putekļu kārtas.

Bet kurš no mums ir aizdomājies, ka nepārtraukti ražojot preces, tiek tērēti gan atjaunojamie, gan neatjaunojamie resursi, un tas tiek darīts tādos apjomos, kādus iepriekš neviens nav piedzīvojis? Turklāt, ja vārds “atjaunojamie” resursi, ļauj tev sevi mierināt, ka nav jau nemaz tik traki un resursi vienmēr būs pietiekami – tu maldies! Resursi strauji izsīkst un to atjaunošana norit lēnāk kā gribētos. Gluži pretēji notiek ar vecajām precēm, tās tikai turpina krāties čupās – mūsu mājās, pagalmos, mežos, ūdeņos un ne tikai.

SIA “ECO POINT” speciālisti skaidro, ka atkritumu šķirošana nodrošina preču atkārtotu pārstrādi un izmantošanu. Tā vietā, lai katru reizi zāģētu koku un ražotu kartona kastes, papīra klades un līdzīgas lietas, iespējams nodot papīra un kartona preces pārstrādei, lai no jau eksistējoša materiāla veidotu tādu pašu preci vai produktu.

Neskaitot to, ka jaunajam produktam netiks tērēti jauni resursi, tiks ieekonomēta gan nauda, gan enerģija, kas būtu patērēta resursa ieguves procesā. Lai būtu vieglāk saprast, “ECO POINT” min piemēru, ka 54 kg makulatūras, izglābj vienu koku, savukārt tonna makulatūras saudzē 17 pieaugušus kokus. Runājot par makulatūru, koeficients lielākoties ir 1,2 jeb tonna makulatūras nodrošinās 800 kg papīra. Turklāt, papīru vari nodot pārstrādei visu laiku, arī pārstrādāta papīra kladi, vari nodot pārstrādei, jo papīru var pastrādāt 7 reizes, 8 reizē šķiedras jau ir tik īsas, ka vairs nelīp kopā.

Problēma, kas aiz vien ir aktuāla, ir tā, ka cilvēki nezina kā pareizi šķirot un ko mest konteineros, tāpēc “ECO POINT” ir sagatavojis nelielu špikeri, kas palīdzēs saprast, ko mest šķirojamajā konteinerā un ko nē.

Jāsāk ar to, ka ir vairāku veidu atkritumu konteineri, katrā jāmet attiecīgās grupas preces vai produkti:

Konteiners kartonam un papīram paredzēts makulatūrai (visa veida tīra papīra lietām), kartonam, grāmatām un izjauktām kartona vai plastmasas kastēm. Konteinerī nevar mest sulu, kefīra, piena pakas, jo tās ir netīras, un tās nav 100% papīra.

Konteiners plastmasai paredzēts maisiņiem (tīriem), izlietotajiem cietajiem plastmasas iepakojumiem, plastmasas pudelēm (vēlams saplacinātām), plēvēm. Konteinerī nevar mest eļļas pudeles, ķīmisko tīrīšanas līdzekļu iepakojumu pudeles, tehniku (piemēram, tējkannu).

Konteiners stiklam paredzēts logiem, stikliem no mēbelēm (piemēram, sekcijām), vīna pudelēm (vēlams izskalotām), tīrām burciņām. Konteineris nav paredzēts izdegušām spuldzītēm, vai stiklam, kam piemēram apkārt ir koka vai plastmasa rāmis, tam jābūt tīram stiklam, bet citiem pievienotiem materiāliem.

Šie ir biežāk izmantotie konteineri, kas pieejami vairākās lokācijās un viegli pieejami visiem. Turpretī, retāk sastopami ir konteineri metālam, koksnei, riepām, luminiscentajām spuldzēm, elektriskajām un elektroniskajām iekārtām, eļļām un smērvielām, citiem bīstamajiem sadzīves atkritumiem (akumulatori un baterijas).

SIA “ECO POINT” aicina visus būt atbildīgiem un izvēlēties dabai draudzīgu dzīvesveidu, šķirojot atkritumus. Kā privātpersonām, tā uzņēmumiem ir ļoti svarīgi domāt ilgtspējīgi, tāpēc “ECO POINT” nodrošina konteineru piegādi un apsaimniekošanu uzņēmumiem, kuriem svarīga reputācija un vide. Lai uzzinātu vairāk, zvani uz 23226044 vai apmeklē mājaslapu!

Photo by Alfonso Navarro on Unsplash

Photo by Alfonso Navarro on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Saturs turpināsies pēc reklāmas