Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Latvijas vecāki stipri pārspīlē, realizējot savas ambīcijas caur bērniem

Nils Sakss Konstantinovs, 1188 Play ekrānšāviņš

Nils Sakss Konstantinovs, 1188 Play ekrānšāviņš

Mēs Latvijā joprojām mēdzam grēkot ar pazīstamo situāciju, kad bērni tiek izmantoti vecāku pašvērtības celšanai un nerealizēto ambīciju īstenošanai, it nemaz nepainteresējoties, kā šajā visā jūtas paši bērni. Neskaitāmas privātstundas, papildus nodarbības, talantu konkursi … Arī histērija, kas sacelta ap dažām labākajām Rīgas skolām, ir stipri pārspīlēta.

Ne velti, piemēram, Norvēģijā līdz pat krietniem padsmit gadiem ir aizliegts iesaistīt bērnus dažādās sacensībās un konkursos, kur tiek sadalītas vietas, izveidoti reitingi. Tas tiek darīts gan ar mērķi veicināt bērnu prieku no pašas aktivitātes, gan arī – “piebremzēt” šādus ambiciozus vecākus.

“ir tikai normāli, ka vecāki priecājas par bērnu panākumiem, tā tas ir bijis un būs. Arī vecāku vēlme sagādāt bērnam pēc iespējas labāku starta pozīciju dzīvei ir ļoti saprotama, un diemžēl reāli pastāv zināma nevienlīdzība starp dažādu skolu beidzējiem.

Taču, ja mātes pašapziņu, pašvērtību kā cilvēkam un kā sievietei veido tikai šie bērnu panākumi, jāsāk skatīties, kas notiek viņas pašas dzīvē, vai tur viss ir kārtībā” – tā raidījumā “Sieviete. Personīgi” šo tematu komentē pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs.

Lai uzzinātu Katrīnes Saulietes, Danas Reiznieces-Ozolas un pārējo diskusijas dalībnieku dažādos viedokļus, noskatieties šo video!

Skatieties arī:

Priesteris Andrejs Mediņš - Latvijā vecāki no bērniem "atpērkas"

Vai bērni ir šķērslis jaunām attiecībām ?

Pusaudžu atkarība - kā atpazīt un palīdzēt ?


Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...