Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Laukā sērsna! Kā pasargāt suņu ķepas?

Suns sniegā, Image by Info > Selling of my photos to StockAgencies is not permitted from Pixabay

Suns sniegā, Image by Info > Selling of my photos to StockAgencies is not permitted from Pixabay

Kad bieza sniega laikā uznāk siltāka diena un atkal pēc tam piesalst, izveidojas cieta sērsna, kas var traumēt dzīvniekus. Suņus vedot pastaigā, tie var ielūzt sērsnā, kas patiesībā ir plāna ledus kārta un pret to sagriezt kājas. Sērsnā bieži tiek arī aizlauzti dzīvnieku kāju pirksti. Lai pasargātu savas suņa ķepas, ņem vērā šo!

Apģērb sunim ķepas

Suņu apavi nav tikai suņu modes kliedziens vai suņu saimnieku iegribas pēc šika. Tie ir īpaši noderīgi ne tikai lai pasargātu dzīvnieka kājas no nosalšanas, apsaldējumiem un sāls, bet arī var pasargāt mīluļa ķepas no sagriešanās pret sērsnas asajām malām. Ir īsi un ir gari suņu zābaciņi, izvēlies piemērotākos apavus. Skaties uz to kā uz ilgstošu ieguldījumu, ja neplāno vilkt tos sunim kājās visu cauru ziemu, bet īpaši aukstā vai ledainas virsmas laikā.

Izvēlies drošu pastaigas vietu

Pat ja dzīvniekam patīk izskrieties un izdauzīties pa sniegu, dienas, kad ir izveidojusies sērsna, noteikti nav tās labākās, kad ļaut sunim priecāties pa kupenām. Tīri vien dēļ iemesla, ka tas var sagriezties. Pat ja šķietami sērsna ir tik ļoti cieta, ka iztur dzīvnieka svaru, tas ir maldīgs uzskats, ka suns var droši pa to pārvietoties. Vienmēr ir kāda vājāka vieta, kurā var pēkšņi iegrimt. Ja suņa pirksti aizķeras aiz sērsnas malas, bet ķepa strauji iegrimst, bieži gadās, ka suņi savus pirkstus kājām aizlauž.

Ja mani traumu, atrādi to vetārstam!

Sniegā nereti var nepamanīt, ka suns ir satraumējies. Tas atvēsina, dziļā sniegā var nepamanīt nelielu asins nospiedumu, turklāt tas piesaldē vietas, kas var būt sagrieztas. Pēc pastaigām, sevišķi, sērsnu laikā, biezā sniegā, pārbaudi mīluļa ķepas un kājas. Ja mani traumu, sazinies ar vetārstu!

Lasi arī:

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...