Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Lietas, kas jādabū laukā no garāžas

Garāža, Image by SplitShire from Pixabay

Garāža, Image by SplitShire from Pixabay

Katrai lietais sava vieta, un garāžā vieta ir automašīnai un, iespējams, vēl kādam transporta līdzeklim, piemērām, ritenim, kā arī atsevišķām lietām, kas saistītas ar transportlīdzekli (eļļas, riepas utt). Bet nereti tur atrodas vēl daudz kas cits, kam noteikti nebūtu jābūt garāžā, un pavisam noteikti, ne aukstajos gadalaika mēnešos!

Krāsas un šķīdinātāji, tīrīšanas līdzekļi un dažādi aerosoli

Ja tev garāžā tiek noglabātas krāsas un šķīdinātāji, kā arī citi līdzekļi un aeorosoli, tad pirms ziemas iestāšanās, tās vajadzētu nogādāt iekštelpās, ja vien garāža nav apsildāma. Aukstumā krāsas var sasalt un kļūt nederīgas, sabojāties var arī citi līdzekļi. Ja tomēr neplāno tos tuvākajā laikā izmanot, labākā izvēle būs no tiem atbrīvoties. Tev nav obligāti tās jāizmet atkritumos. Ja krāsa ir derīgas, vari tās piedāvāt interneta vietnēs, un Tu uzreiz redzēsi, cik ļoti daudziem tā var noderēt, jo ne visiem pietiek līdzekļu, lai iegādātos jaunas. Protams, krāsai, mēslojumiem, šķīdinātājiem vai tīrīšanas līdzekļiem, kurus Tu vairs neizmanto un tie nav derīgi un nepieciešami citiem, labākā vieta ir atkritumu tvertnē.

Ja tomēr nolem šīs ķīmijas saglabāt līdz pavasarim, tad noteikti noglabā tās atbilstošos iepakojumus un vietās, kur netiks klāt bērni un mājdzīvnieki. Tāpat nevajag glabāt tos siltuma avotu tuvumā. Vērtīgi būs, ja kastes vai somas, kurās uzglabās līdz pavasarim nepieciešamo, marķēsi. Kad pienāks laiks, būs viegli orientēties, kas kurā kastē atrodas.

Elektroniskās ierīces

Garāžā darboties, protams, ir foršāk, ja fonā skan mīļākais radio. Garāžā ir ērti novietot saldētavu un citas elektroierīces, kurām mājās parasti nepietiek vietas. Tomēr tāpat kā vasaras karstuma dēļ garāžā esošais rezerves ledusskapis vai saldētava var strādāt intensīvāk, arī ziema rada vēl slogu elektroierīcei, cenšoties neļaut ierīcēm un to saturam sasalt, tādēļ darbojas intensīvāk, un līdz ar to arī patērē lielāku enerģijas daudzumu.

Netaupi novecojušu elektrotehniku. Ja tā darbojas, bet Tev nav nepieciešama ikdienā, tad atdot vai pārdod to tālāk. Ja plāno to izmantot, bet nav citur,kur likt, izmanto mantu glabātuves pakalpojumus. Vēl vari to nodot metāllūžņos. Negaidi, kad tava garāža pārvērtīsies par piebāztu mantu kalnu!

Atbrīvojies no jebkādas nekārtības

Atbrīvojieties no jebkāda jucekļa, kas var radīt paklupšanas vai nokrišanas risku, atceries, ka rudenī un ziemā zeme kļūt slidena, ja tiek sanesti dubļi un sniegs. Sakārto garāžu, atstājot tikai svarīgāko un derīgo! Lai nerastos nekārtība, ierīko sienas plauktus, bet ja Tev ir daudz uzglabājamas lietas, kurām nevari atrast piemēerotu vietu mājās vai pagrabā, vari izmantot self-storage box pakalpojumus.

Garāžā nav vietas ēdienam

Ja garāžā ir bijuši pārtikas produkti, kas iegādāti lielos apjomos, un tādēļ tos turi garāžā, nogādā tās citās telpās. Atceries, ka pārtikai piemērotākā vieta ir virtuve, aukstuma kambaris un pagrabs. Ja garāža nav apsildāma, tad iespējams, ka pārtika sasals un atkusīs regulāri, kas sabojās preces. Daži priekšmeti, piemēram, suņu barības maisiņi, var piesaistīt grauzējus un citus dzīvniekus uz ziemas mielastiem.

Audumi un lupatas

Audumiem un lupatām, kā arī nolietotajām drēbēm nav vietas garāžā. Izņem visas piknika segas, teltis, guļammaisus, tīrīšanas lupatas, iekšpagalma galdautus, papīra dvieļus vai citus mīkstus materiālus, kas var pievilināt grauzējus, kas ziemā vēlas atrast siltu migu. Turklāt auduma materiāls pievelkas ar automašīnas izplūdes gāzēm, mitrumu un var sākt pelēt un nepatīkami ost. Ja Tev nav vietas visam citās telpās, vismaz pārliecinies, ka tās ir cieši noslēgtās plastikāta kastēs, bet tas arī nedos garantiju, ka grauzēji tām neizgrauzīsies cauri. Labākais, ko var darīt ar nevajadzīgiem apģērbiem, ja tie ir vēl lietojami, noziedot tos.

Lasi arī:

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...