Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Moderni, funkcionāli un ergonomiski – Babītes vidusskolas pārvērtību stāsts

Modernas mēbeles skolai, foto: AJ Produkti

Moderna, funkcionāla un ergonomiska darba vide skolā ir svarīgs priekšnoteikums gan veiksmīgai mācību procesa norisei, gan arī skolēnu labsajūtai, veselībai un pozitīvam noskaņojumam. Lai arī pēdējā gada laikā mācīšanās noritējusi pārsvarā attālināti, mēs ticam, ka visi sarežģījumi ir pārejoši, un šogad septembrī mūsu bērni piedzīvos ilgi gaidīto satikšanos ar skolu klātienē.

Īpaši patīkama šī tikšanās droši vien būs Babītes vidusskolas audzēkņiem, jo sadarbībā ar starptautisko mēbeļu ražotāju un tirgotāju AJ Produkti šīs skolas telpas ir piedzīvojušas pamatīgas pārvērtības.

Funkcionāls un dzīvespriecīgs interjers

Ar veiksmīgo skolas pārvērtību pieredzi, ko atzinīgi novērtējusi arī skolas direktore Ilze Rozenberga, dalās AJ Produkti speciālisti:

“Kad mūs kā nozares ekspertus uzrunāja Babītes vidusskola, saņēmām darba uzdevumu izveidot modernu, funkcionālu un praktisku mācību vidi skolēniem kā arī brīvā laika telpu mācībspēkiem. Sadarbībā ar interjera dizaineri Zani Vecumnieci tika izveidots vidusskolas telpu iekārtojuma 3D plānojums, piemeklējot atbilstošākos risinājumus izvirzītā mērķa sasniegšanai.

Mūsu uzdevums bija radīt mūsdienīgas mācību iestādes interjeru, kurā valda dinamiska noskaņa, kvalitatīvi apdares un mēbeļu materiāli košās krāsās, kas uzlabo omu un iepludina enerģiju!

Telpu iekārtojumā un interjera risinājumu izvēlē galvenais nosacījums bija atbilstība mācību priekšmetiem, jaunākām tehnoloģijām, mūsdienīgām mācību metodēm un dažādiem bērnu attīstības posmiem.

Attīstību un radošumu veicinoša vide

Babītes vidusskolas jaunās piebūves četros stāvos ir izvietotas 34 mācību klases, 18 laboratorijas, 9 administrācijas kabineti, kā arī multifunkcionālā telpa, kas apvieno gan garderobes, gan atpūtas funkciju. Veiksmīgam mācību procesam ir svarīgi nodrošināt izglītojamajiem gan individuālas mācību zonas, gan iespēju strādāt grupās, tādēļ tika padomāts arī par šo niansi. Košās grīdu un sienu krāsas apvienojumā ar neitrāliem mēbeļu materiālu toņiem rada dinamisku, gaumīgi līdzsvarotu kopskatu, kas stimulē un attīsta radošumu un pozitīvu gaisotni mācību telpās.

Ergonomiskām mēbelēm ir būtiska nozīme


AJ Produkti ergonomiskās mēbeles izglītības iestāžu prasīgai videi ar īpaši izturīgu HPL virsmas apdari nodrošina ilgmūžību un kvalitāti, pateicoties materiālu augstai nodilumizturībai, mitrumizturībai un funkcionalitātei. Virsmu noapaļotās apmales novērš traumu risku. Mēbeles izglītības iestādēm, ko ražo un piegādā AJ Produkti, ir īpaši novērtētas un pieprasītas izglītības iestāžu vidū Skandināvijā.

Mācību klasēs tika izvēlēti rakstāmgaldi Boras ar sevišķi izturīgo HPL virsmu, kas sertificēti atbilstoši EN1729 un EN527 standartiem.

Lai uzlabotu skolēnu koncentrēšanās spējas, veicinātu radošumu un kustību, aktivitāšu klasēs tika izvietoti skolēnu galdi dažādās formās Sonitus Triangle ar trokšņu slāpējošiem virsmas materiāliem.

Skandināvu dizaina skolēnu krēsli Legere, kas aprīkoti ar ergonomiskas formas, nodilumizturīgo HPL sēdvirsmu un parocīgo, izliektas formas rāmi, ir arī vienkārši uzkarināmi uz galda virsmas ērtākai telpu uzkopšanai.

AJ Produkti mēbeles skolas telpām izvēlētas atbilstoši augstas intensitātes nodrošināšanai, tāpēc materiālu kvalitātei un 5 gadu garantijai bija izšķiroša loma.

Optimāli organizēta skolēnu plūsma

Tā kā izglītības iestādē šobrīd mācās nedaudz vairāk kā 1100 izglītojamo, tad plašām un pārdomātām telpām ir īpaši liela nozīme izglītojamo plūsmas organizēšanā, lai neveidotos nevajadzīga drūzma no rītiem un starpbrīžos. Atpūtas brīžiem, kā arī sarunu veicināšanai un plūsmas koordinācijai plašajos koridoros izvēlēti koši akcenti – apaļas saliņas-soli Octo, kur ne vien apsēsties un parunāties, bet arī pārvilkt apavus vai apēst pusdienu maizīti.

Lai nodrošinātu izglītojamajiem ērtu un drošu personīgo mantu un apģērbu uzglabāšanu, plašajās koridora telpās iekārtota kompakta, funkcionāla garderobe, lai katrai lietai būtu sava vieta.

Garderobēm tika izvēlēts risinājums ar kompaktiem metāla garderobes skapīšiem Campus, kur katram skolēnam ir savs personīgais nodalījums, lai tajā var novietot gan apģērbu, gan citas personīgās mantas. Katrs no skapīšu nodalījumiem tikai individualizēts, lai bērniem viegli atrast savu novietni.”


Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...