Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Pārsteidzoši! Vai tiešām var notievēt klausoties mūziku vien?

Mūzikas klausīšanās, Photo by Element5 Digital on Unsplash

Mūzikas klausīšanās, Photo by Element5 Digital on Unsplash

Zinātnieki un domātāji simtiem gadu ir pētījuši zemapziņā esošo prātu — smadzeņu daļu, kurā rodas tādas lietas kā atmiņas un motivācija. Iespējams, esi dzirdējis par reklāmdevējiem, kas izmanto zemapziņas ziņojumus, lai ietekmētu cilvēku domas un uzvedību. Neticēsi, bet cilvēki uzskata, ka arī svara zaudēšanai var izmantot zemapziņas ziņojumus vai citas prāta parādības, piemēram, hipnozi.

Kā darbojas zemapziņas ziņojumi?

Zemapziņas ziņojumi ir stimuli, piemēram, skaņas vai attēli, kas ir pārāk vāji vai ātri, lai vairums cilvēku tos apzināti uztvertu. Lai gan tie ir zem cilvēka apziņas sliekšņa, tie joprojām var stimulēt smadzenes un ietekmēt uzvedību. Citiem vārdiem sakot, cilvēka smadzenes var uztvert zemapziņas ziņojumus un reaģēt uz tiem, pat to neapzinoties. Šī iemesla dēļ zemapziņas ziņojumi bieži tiek izmantoti kā vienkāršs veids, kā ietekmēt cilvēku domas un mudināt viņus mainīt savu uzvedību.

Cilvēki ir mēģinājuši izmantot zemapziņas ziņojumus, lai mainītu dažāda veida uzvedību, tostarp lai atmestu smēķēšanu, biežāk vingrotu, paaugstinātu pašcieņu un pat zaudētu svaru.

Zemapziņas ziņojumi un svara zudums

Divi galvenie ceļi smadzenēs regulē pārtikas un dzērienu uzņemšanu cilvēkiem. Homeostatiskais ceļš mudina ēst, ja ķermenim nav nepieciešamās enerģijas, lai veiktu savas pamata funkcijas. No otras puses, hedoniskais ceļš var ignorēt homeostatisko ceļu un izraisīt badu pat tad, ja ķermenim ir pietiekami daudz enerģijas.

Lai gan abi ir atkarīgi no nervu ceļiem smadzenēs, jo īpaši hedonisko ceļu izraisa tādas lietas kā stress, domas, emocijas un lietas, ko jūs uztverat, piemēram, reklāma. Īsāk sakot, šķiet, ka zemapziņas norādes var ietekmēt dažādus ēšanas paradumus. Tāpēc daži cilvēki domā, vai viņi var izmantot zemapziņas ziņojumus, lai ietekmētu viņu smadzeņu ceļus un veicinātu svara zudumu.

Subliminālās svara zaudēšanas programmas

Zemapziņas ziņojumu svara zaudēšanas programmu atbalstītāji par tām izsaka daudzus apgalvojumus. Daži saka, ka šīs programmas palīdz cilvēkiem sasniegt savus svara zaudēšanas mērķus, pārprogrammējot zemapziņas smadzenes, lai aizstātu negatīvos uzskatus ar pozitīviem uzskatiem.

Šīm programmām ir dažādas formas un formas. Tās iespējams atrast gan kā ierakstus atskaņošanas ierīcēm, gan YouTube videoklipos un daudz kur citur, bet tas viss sola vienu - svara zudumu, izmantojot zemapziņas ziņojumus. Dažas zemapziņas svara zaudēšanas programmas izmanto arī hipnozi, pozitīvus apstiprinājumus un vadītas meditācijas vai citas līdzīgas prakses prāta fokusēšanai. Vai tiešām tās ir efektīvas? Tas ir strīdīgs un joprojām pietiekami neizpētīts jautājums.

Daudzi izmanto fona mūziku vai binaurālos ritmus, lai atslābinātu prātu un sagatavotu to zemapziņas ziņojumiem. Binaurālie sitieni ir dzirdes ilūzija, kurā divi toņi, pa vienam katrā ausī, liek smadzenēm uztvert sitienu. Daži cilvēki tos izmanto meditācijai.

Kā lietot zemapziņu?

Labākais veids, kā izmantot zemapziņas ziņojumus svara zaudēšanai, ir atkarīgs no izvēlētās programmas. Lielākajā daļā programmu ir iekļauti īpaši norādījumi. Daudzi iesaka klausīties audio, guļot ar aizvērtām acīm, savukārt citi iesaka klausīties, strādājot ar citām darbībām. Dažas programmas īpaši norāda lietotājiem klausīties audio ziņas tieši pirms gulētiešanas vai miega laikā.

Ja vēlies mēģināt izmantot zemapziņas svara zaudēšanas ziņojumus, klausoties mūziku, ir dažas programmas, kas ziņojumus ievieto mūzikā.

Uz mūziku balstītās zemapziņas svara zaudēšanas programmās tiek izmantota instrumentālā mūzika, binaurālie toņi vai dabas skaņas, kas pavada zemapziņas svara zaudēšanas ziņojumus.

Vai zemapziņas ziņojumi ir efektīvi?

Zemapziņas ziņojumi par svara zaudēšanu var izklausīties kā vienkāršs veids, kā zaudēt svaru. Tomēr ir maz zinātnisku pierādījumu, kas apstiprinātu to efektivitāti kā svara zaudēšanas līdzekli.

Zinātnieki ir veikuši ļoti maz stingru pētījumu par zemapziņas ziņojumu izmantošanu īpaši svara zaudēšanai. Daudzi pētījumi ir bijuši nelieli, un vairums no tiem nav tieši mērījuši svara zudumu. Vienā senākā 1992. gada pētījumā tika salīdzināti svara zaudēšanas rādītāji trīs sieviešu grupās, kas klasificētas kā liekais svars. Viena grupa klausījās zemapziņas svara zaudēšanas ziņojumus, viena grupa klausījās placebo, un viena grupa neuzklausīja nevienu ziņojumu. Pēc 5 nedēļām visas trīs sieviešu grupas bija zaudējušas līdzīgu svaru. Sievietes, kuras dzirdēja zemapziņas ziņojumus, nezaudēja būtiski atšķirīgu svaru nekā citās grupās, līdz ar to pētnieki secināja, ka nav pietiekami daudz pierādījumu, kas liecinātu, ka zemapziņas ziņojumu klausīšanās varētu palīdzēt cilvēkiem zaudēt svaru vairāk nekā bez ziņojumiem, tomēr viņi ierosināja, ka zemapziņas ziņojumu klausīšanās varētu likt cilvēkiem labāk apzināties savu svaru.

Tomēr, ja Tu vēlies izmēģināt šādu metodi, noklausies zemāk pievienoto mūziku.

Lasi arī:

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...