Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Pasākumi Rīgā 4. maijā

Rīga, Photo by Aleksejs Bergmanis from Pexels

Rīga, Photo by Aleksejs Bergmanis from Pexels

4. maijā tiks nosvinēta 31. gadadiena kopš Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas. Neskatoties uz esošo epidemioloģisko situāciju valstī, maksimāli tiks saglabāta svētku sajūta, atbilstoši iespējām. Par godu Latvijas Republikas Neatkarības gadadienai galvaspilsēta būs ne tikai izrotāta, bet būs iespēja arī tiešsaistē sekot līdzi daudzveidīgai pasākumu programmai, kas ietvers koncertus, kino seansus, kā arī izstādes. Uzzini vairāk par 4. maija pasākumiem Rīgā!

Koncerts retro tramvajā

Orķestra “Rīga” ceļojošais koncerts retro tramvajā kopā ar mūziķiem apceļos teju desmit Rīgas apkaimes no Imantas līdz Juglai un no Ķengaraga līdz Sarkandaugavai, sniedzot rīdziniekiem dažādus muzikālus priekšnesumus.

Ziedu kompozīcijas un citi dekori

Pilsētu rotās ziedu kompozīcijas. Arī šogad pie Brīvību pieminekļa būs apskatāma ziedu kompozīcija “Ziedu Latvija”. Līdz ar tradicionālo ziedu kompozīciju, šogad Brīvības laukumā tiks izvietots arī vides objekts-burti “LATVIJA”.

4. maijā būs apskatāms mākslinieces Ilses Krūkles svētku plakāts, kompozīcija “Ziedu Latvija”, Brīvības laukumā izvietotais vides objekts-burti “LATVIJA”, mākslinieces Kristīnes Plaudes vides mākslas objekts “Liesma” Elizabetes un Brīvības bulvāra krustojumā, kā arī valsts simbols – Latvijas Republikas karogs, kas būs viens no 1053 izvietotajiem karogiem Rīgā. Apskatāmi arī vairāki vides objekti – karogkonstrukcijas.

Izstādes

Būs eksponētas vairākas izstādes:

 • Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā - interaktīva izstāde “Demokrātijas atdzimšana”
 • Uzvaras parkā - vides objektu izstāde “Pastaiga pa “Triumfa arkādi””. Tā ir pastaigu taka, kurā reflektēts par cīņas, uzvaras un zaudējuma tēmu laikā, kad cilvēce jau vairāk nekā gadu ilgojas pēc vienas, visiem kopīgas uzvaras.

Tiešsaistes koncerti

Ikvienam interesentam tiešsaistē būs iespēja skatīties daudzveidīgu svētku programmu: koncertus, kino seansus, Latvijas kino maratonu.

 • Četras dienas plkst. 12.00 kultūras centrs “Iļģuciems” aicina skatīties tematisku video ciklu “Rīga, skani! Rīga, skani! Kas to Rīgu skandināja?” ar folkloras kopas “Laiksne” iedziedātām tautasdziesmām.
 • 4. maijā kino Nacionālā Kino centra vietnē filmas.lv būs iespēja skatīties Latvijas kino.
 • Kultūras centra “Mazā ģilde” tīmekļa vietnē varēs noskatīties Romualda Pipara dokumentālo filmu “Monētas dubultportrets”.
 • Kultūras centrs “Ritums” priecēs skatītājus ar koncertu “Akmeņu stāsti”, kurā piedalīsies etnofolka grupa “Tā kā pērn”.
 • Kultūras centrs “Iļģuciems” aicina noskatīties koncertu “Ziedi koši, Latvija!”, kurā piedalīsies vokālā grupa “Putni”.
 • Artūra Maskata, Ringolda Ores, Emīla Dārziņa un citu latviešu komponistu skaņdarbi, kā arī Aleksandra Čaka dzeja būs klausāma un skatāma kultūras centra “Imanta” koncertā “Es un šis laiks”.
 • VEF Kultūras pils piedāvā svētkus pavadīt, skatoties koncertu “Dziesma Latvijai”, kurā uzstāsies soliste Elīna Šimkus, Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” un solo mūziķi diriģenta Aināra Rubiķa vadībā.
 • Kultūras pils “Ziemeļblāzma” klausītājiem piedāvā koncertuzvedumu “Latvija, mēs ejam tālāk!”, kurā piedalīsies aktrise Karīna Tatarinova kopā ar dažādiem mūziķiem.
 • Koncertorganizācija “Ave Sol” svētkos aicina baudīt flautistes Ditas Krenbergas, tenora Jāņa Kurševa un pianistes Agneses Egliņas sniegumu koncertā “Ziedu svētki”.
 • Kā ierasts, valsts svētku programmā skanēs Orķestra “Rīga” un instrumentu solistu koncerts “Mūsu Latvija”.
 • Kultūras centra “Mazā ģilde” rīkotais koncerts “Apskauj Latviju” priecēs ar tautā iemīļotā solista Daumanta Kalniņa un citu mūziķu sniegumu.

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis informē: “Šajā pandēmijas laikā svētku un prieka sajūta pilsētā ir īpaši būtiska. Tagad Rīgā atzīmēs valsts svētkus, pēc tam šeit notiks starptautiskais hokeja čempionāts, un tad jau klāt būs vasara, kuras laikā rīdziniekiem ir svarīgas atpūtas un laba laika pavadīšanas iespējas pilsētā. Tāpēc esam izplānojuši jaunas pieejas valsts svētku atzīmēšanā, priecējot rīdziniekus ar ceļojošo koncertu, tāpat parūpēsimies par hokeja svētku pamanāmību pilsētā, savukārt vasarā rūpēsimies par dzīvotprieku pilsētā, īstenojot koncepciju “Vasara Rīgas ielās”.”

Valsts svētku programmu atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Vietnē www.kultura.riga.lv pieejama programma ar mākslinieku dalību, pasākuma anotāciju un pieejamības laiku, tiešsaistes adresēm mājaslapās un sociālo tīklu kontos. Vairākus pasākumus tiešsaistes formātā varēs noskatīties arī pēc svētku dienas.

Lasi arī:

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...