Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Pavisam neparasts, bet uzticams mājdzīvnieks – zarukukainis

Zarukukainis, Image by Sharon Arthur from Pixabay

Zarukukainis, Image by Sharon Arthur from Pixabay

Vēlies mājās ieviest pavisam eksotisku un neparastu mājdzīvnieku, kas neprasa lielas rūpes, nav skaļš, uzticami dzīvo “savā vietiņā” un neaizņem daudz telpas? Tavs ideālais mājdzīvnieks ir zarukukainis!

Kas jāzina par pašu zarukukaini?

Zarukukainis ir pavisam neparasts 8–12 cm garš, brūns, zaļš vai melns mīlulis, kas, kā dabā iekārtots, praktiski nekustīgs sēž, imitējot koka zariņu, slēpjoties no tiem dzīvniekiem, kuri to var apēst. Tie nelido un arī nelēkā, bet ņemot rokās gan aktīvi meklē augu, uz kā atkal patverties.

Zarukukainim nav ilga dzīve, vien aptuveni gadu, toties, kad zarukuainis pieaudzis, tas dienā izdēj vairākas olas, pietam, mātītes dēj jau apaugļotas oliņas un tām nav vajadzīgs tēviņš, lai papildinātu zarukuaiņu saimi. Lai mazie kukaiņi izšķiltos ,ir nepieciešams siltums un mitrums. Vienkārši silta istaba ir pilnīgi piemērota oliņu attīstībai. Lai pēc izšķilšanās zarukukainīši nav atrodami katrā telpas stūrī, oliņas var ievietot traukā ar mitrām smiltīm, ko pārsedz ar gaisu caurlaidīgu audumu, piemēram, marli. Mazie zarukukainīši olās attīstās 2 – 4 mēnešus, atkarībā no sugas, un tie ir daudz kustīgāki par pieaugušiem zarukukaiņiem.

Augot šis kukainis maina ādu, karājoties ar galvu uz leju, bet gada vecumā tas kustās arvien mazāk un nomelnē līdz mūžīgam sastingumam.

Kāpēc izvēlēties zarukukaini kā mājdzīvnieku?

Zarkukainim nav nepieciešama specifiska kopšana. Tie ir klusi, nedzeļ un nekož, nemet spalvu, neož un visādi citādi ir lieliski mājdzīvnieki gan iesācējiem, gan tiem, kam mazs dzīvoklītis, alerģijas pret dzīvnieku spalvām. Pietam, zarukukaiņu bērnus bieži atdod par velti vai par simbolisku samaksu.

Neskatoties uz to, ka Tavs zarukukainis mājās ir pasargāts no izsalkušiem putniem un rāpuļiem, dabas instinkts tam ir un paliek tāds kā brīvdabā. Ja noliksi to uz kādu augu, visticamākais, Tev aizejot un atnākot, Tavs mazais draugs uzticīgi būs turpat. Varētu teikt, ka zarukukainis uzticamam saimniekam kalpo daļēji kā dzīvs interjera papildinājums. Šad tad manīsi, kā zarukukainis imitē vēja plūsmu, viegli šūpojoties.

Par to parūpēties var pat bērni, tomēr jāuzmana, lai ņemot kukaini rokās, tos netraumētu un nenorautu kādu kājiņu

Kas jāzina par zarukukaiņa audzēšanu?

Zarkukaini vislabāk audzēt insektārijā, tomēr piemērotos apstākļos tas var augt arī vienkārši uz istabas auga. Zarukuainis dzer no ūdens piliena, nevis no trauka, tādēļ insektārijs nav jāaprīko ar dzeramo trauku. Tā vietā ik pa laikam jāapsmidzina insektārija sienas ar ūdeni. Var apsmidzināt arī augu. Pašu kukaini apsmidzināt gan nav vēlams..

Zarukukainis ēd augu lapas. Ja kukainis badā, tas var notiesāt sava sugasbrāļa vai sugasmāsas kāju, tādēļ vienmēr jāuzmana, lai tam ir pietiekami daudz gardumi. Šim “zariņam” garšo dilles, pētersīļi, salāti, savvaļas augu lapas, kā piemēram, vītolu, liepu, rožu, aveņu un kazeņu lapas, ogu mētras. Tas nesmādē arī efejas un citus augus, bet no telpaugiem labprāt mielojas ar zelta stīgas lapām. Jāņem vērā gan, ka augi, kas kalpo zarukukainim par barību, nedrīkst būt ķīmiski apstrādāti, pretējā gadījumā, tas nesagaidīs savas vecumdienas – 1 gada vecumu.

Lasi arī:

Zarukukainis, Image by Sharon Arthur from Pixabay

Zarukukainis, Image by Sharon Arthur from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas