Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Populārākie un smieklīgākie mīti par viedtelefoniem

Viedierīce, Photo by Plann on Unsplash

Viedierīce, Photo by Plann on Unsplash

Tu noteikti esi dzirdējis kādu no daudziem mītiem, un, iespējams, arī tam tici! Vairums no mītiem izrādās nepatiesi, un to vietā rodas jauni un bieži vien pat vēl pārspīlētāki apgalvojumi. Tehnoloģijas, tai skaitā viedierīces, ir burtiski “apbērtas ar dažādiem mītiem”, tāpēc tehnoloģiju uzņēmuma Huawei eksperts ir apkopojis dažus no populārākajiem un pat smieklīgākajiem apgalvojumiem, lai izskaidrotu patiesību un informētu lietotājus par pareizu ierīces lietošanas praksi.

Mīts: Nedrīkst lādēt viedtālruni visu nakti

Daudzi avoti vēsta, ka, lādējot kādu viedierīci, tai skaitā, mobilo telefonu, nakts laikā, ilgtermiņā tās akumulators nolietosies un zaudēs savu jaudu. Izlasot šādu ziņu, daudzi no mums jau pārplānoja savus viedtālruņa uzlādes paradumus, un cītīgi vēroja baterijas ikonas statusu, lai nepārlādētu savu ierīci. "Patiesībā šis ir pilnībā aplami. Mūsdienu paaudzes akumulatori ir aprīkoti ar jaunākajām tehnoloģijām, lai nepieļautu ierīces pārlieku lielu uzlādi, tāpēc nav pamata uztraukumam. Ja ierīces lietotājam dienas laikā nav brīvu brīžu, lai uzlādētu savu viedo palīgu, tad to droši var darīt visas nakts laikā un tas nekādā veidā neietekmēs viedtālruņa akumulatora jaudu," skaidro Mikus Tillers, Huawei produktu apmācību vadītājs Latvijā.

Mīts: Jāizmanto viena un tā paša ražotāja papildierīces konkrētam viedtālrunim

Nereti iegādājoties konkrēta ražotāja viedtālruni, šķiet, ka arī pārējām viedierīcēm, kā, piemēram, viedpulkstenim, bezvadu austiņām vai planšetdatoram, ir jābūt no tā paša ražotāja, taču arī šis mīts nav patiess. Arī šo mītu atspēko M. Tillers: "Mūsdienās tehnoloģiju ražotāji rūpējas par to, lai katra viņu izstrādātā ierīce būtu noderīga ne tikai jau viņu esošajiem klientiem, bet arī citiem, tādējādi nodrošinot, ka ikkatrs var izmēģināt kaut ko jaunu. Pēc tāda principa tika veidotas arī jaunās Huawei FreeBuds 4 bezvadu austiņas, kas ir ērti savienojamas ar jebkura izstrādātāja radīto ierīci."

To pašu var attiecināt arī uz ārējās uzlādes akumulatoriem jeb powerbank. Nav pamata uztraukumam, taču ir vērts ieguldīt atpazīstamāka zīmola izstrādātā ierīcē, kas kalpos ilgāk un nenodarīs kaitējumu viedtālrunim vai kādai citai viedierīcei. Kā arī šīs uzlādes ierīces var izmantot jebkādām viedierīcēm, neskatoties uz tās ražotāju. Protams, ir jāievēro pareizi uzglabāšanas principi, jo, atstājot ārējās uzlādes akumulatoru tiešos saules staros, lielā karstumā vai aukstumā, var veicināt ierīces nolietošanos vai būtisku defektu veidošanos.

Mīts: Nedrīkst glabāt maksājuma kartes kopā ar viedtālruni

Bieži vien tiek dzirdēts, ka maksājuma kartes nedrīkst glabāt blakus viedtālrunim, jo pretējā gadījumā ierīce atmagnetizēs kartes, liedzot iespēju samaksāt par pirkumiem. Arī šis apgalvojums ir aplams, jo nav neviena pierādījuma, kas apstiprinātu šādas sekas. Izņēmums ir salokāmie viedtālruņi, kuros ir iebūvēti spēcīgi magnēti, taču tiem nāk līdzi instrukcija, lai nepieļautu šāda veida nepatīkamas situācijas.

Mīts: Pērkona laikā jāizslēdz viedtālrunis

Ir nepamatots uzskats, ka pērkona negaisa laikā ir jāizslēdz viedtālrunis, pretējā gadījumā tas piesaistīs zibeni. Ja tā būtu taisnība, tad vairums cilvēku būtu nemitīgs zibens mērķis. Stenfordas universitāte pat veica pētījumu, kurā tika secināts, ka vienīgā iespēja, kā varētu notikt šāds negadījums ir tad, ja viedtālrunis ir augstākais punkts apkārtnē. Tāpat arī versija, ka radio viļņi var pievilkt zibens lādiņu, ir pilnībā aplami.

Mīts: Izslēgts Bluetooth un citi uztvērēji ietaupa akumulatora enerģiju

Bieži vien šķiet, ka ja izslēgsim Bluetooth, GPS vai Wi-Fi uztvērējus, tad viedtālrunim būs ilgāks darbības laiks. Šāda darbība bija vērtīga tikai pirmajām viedtālruņu versijām - mūsdienās uztvērēji ir uzlaboti tā, lai to nelietošanas brīdī, nepatērētu daudz enerģijas, tāpēc nekādas zīmīgas atšķirības nebūs novērojamas. Droši var atstāt visus signālu uztvērējus ieslēgtus!

Kāpēc ierīce uzkarst uzlādes laikā?

Reizēm pie sevis sabīstamies, kad, paņemot viedtālruni rokā tā uzlādes brīdī, sajūtam, cik ļoti tas ir uzkarsis. Liekas, ka noteikti tā nav jābūt un ka vaina ir ierīcē vai tās lādētājā.

"Uzlādes brīdī kaut kas noteikti uzkarsīs - vai nu pati ierīce, vai tās lādētājs. Tā ir normāla parādība, kad akumulatorā ieplūst liels daudzums enerģijas, tāpēc ierīces ar ātro uzlādi biežāk uzkarst augstākā temperatūrā, jo enerģijas pieplūdums ir lielāks un ātrāks. Taču tas nenozīmē, ka ierīcei vai tās lādētājam ir kāda problēma. Ja tomēr viedierīces lietotājam ir bažas par savu drošību, labāk uzlādes brīdī neaiztikt ierīci," skaidro Huawei eksperts.

Lasi arī:

Viedierīce, Photo by Plann on Unsplash

Viedierīce, Photo by Plann on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas