Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Vai ērces rudenī vēl ir aktīvas?

Ērces, Photo by Erik Karits on Unsplash

Ērces, Photo by Erik Karits on Unsplash

Ērces Latvijā ir ļoti izplatītas un ik gadu ikviens ir aicināts ievērot preventīvos pasākumus, lai pasargātu sevi no šī izmērā niecīgā bet nāvējoši bīstamā kukaiņa. Vasaras periods ir beidzies, kad atpūtas laikā pie dabas aktīvi tika “salasītas” arī ērces. Baudot atpūtu pie dabas rudenī, daudzi vairs nepievērš vērību sevis un mājdzīvnieku aizsardzībai no ērcēm, jo domā, ka ērces vairs nav aktīvas. Vai tā patiešām ir, lūkojām noskaidrot.

Kurā periodā ērces ir aktīvas?

Lai arī visaktīvākās ērces ir laika posmā no maija līdz septembrim, tas nenozīmē, ka ārpus šim laika posmam ērce guļ. Šie bīstamie kukaiņi kļūst aktīvi, kad nokūst sniegs un gaisa temperatūra pārsniedz +3 līdz 5°C grādus, un var būt aktīvi līdz pat ļoti vēlam rudenim, ja vien ir atbilstoši laikapstākļi.

Kā izvairīties no ērcēm rudenī?

Lai izvairītos no ērcēm rudenī, noteikti jāievēro tie paši preventīvie pasākumi, kas vasarā. Lai gan skaidrs, ka jebkurā gadījumā rudenī tiek vilkts apģērbs, kas krietni vairāk aizsedz ķermeni kā tās drēbes, kuras velkam vasarā, joprojām tās rūpīgi jāpārskata, ja dodies baudīt rudeni dabā. Tāpat vēlams lietot līdzekļus, kas aizsargā no ērcēm. Un pats par sevi – vēlams būt vakcinētam pret ērču encefalītu, lai izvairītos no šīs bīstamās slimības, ja nu gadījumā piesūkusies inficēta ērce. Vakcinēties pret ērču encefalītu var jau savlaicīgi, nav jāgaida pavasaris!

Nevajadzētu steigties arī ar ērču siksniņu noņemšanu no mājdzīvnieku kakla. Tieši Tavs četrkājainais draugs var savā kažokā pārnest kādu vēlo rudens ērci, kas nemanot var piesūkties mājās, kad vairs neesi garās biksēs un biezā jakā. Der atcerēties, ka ērces ir ļoti bīstamas arī pašam mājdzīvniekam!

Esam daudz rakstījuši par ērcēm un ērču encefalītu. Plašāku informāciju vari aplūkot sekojošos rakstos:

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...