Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai masāžas var būt par daudz?

Mums visiem patīk masāžas, un protams, tas ir saprotams – tā ne tika atslābina, bet sniedz arī savu ieguldījumu gan veselībā, gan skaistumā. Bet cik bieži būtu jāveic masāža? Vai tā var būt arī par daudz?

Kāpēc masāža ir vērtīga?

  • Lai gan dažādas metodes sniedz atšķirīgas priekšrocības, masāžas vispārējie ieguvumi ir:
  • Garīga un fiziska relaksācija
  • Muskuļu spriedzes mazināšana
  • Atvieglo sāpes locītavās
  • Uzlabo miega kvalitāti
  • Uzlabo imūnsistēmu, jo veicina balto asins ķermenīšu rašanos
  • Dziedē ievainojumus un sāpes
  • Uzlabo ādas tonusu
  • Un daudzas citas labas priekšrocības

Cik daudz masāžas ir pārāk daudz?

Pēc masāžas var būt noguruma sajūta un pēc neilga laka var sāpēt muskuļi, jo īpaši, ja ir veikta dziļo audu masāža. Uzskata, ka to izraisa saspringtie muskuļi, kas tiek pārvietoti un izlīdzināti, vai ievainoti muskuļi. Ja rodas muskuļu sāpīgums, tam vajadzētu mazināties dienas līdz divu laikā. Tieši muskuļu sāpes var būt par iemeslu, kādēļ, iespējams, nevēlies masāžas pārāk bieži. Ķermenim ir nepieciešams laiks, lai atpūstos starp sesijām.

Bet tas nenozīmē, ka masāža ir par daudz! Lai arī nav pierādījumu, ka masāžas varētu būt par daudz, daudzi masāžas terapeiti iesaka veikt tās vismaz vienu reizi mēnesī, ja vien nav traumas vai veselības stāvoklis, kā dēļ tā būtu jāveic biežāk vai retāk. To, kādas un cik daudz masāžas ir ieteicamas tieši Tev, var palīdzēt uzzināt Tavs terapeits, masieris, jo mēs katrs esam individuāls un mūsu ķermeņi un tā vajadzības atšķiras.

Atšķirīgas masāžas – atšķirīgs daudzums

Nepieciešamo masāžas daudzumu var vērtēt ne tikai pēc cilvēka vēlmēm un vajadzībām, bet arī pēc paša masāžas veida. Speciālisti iesaka nepieturēties pie vienveidīgas masāžas un izmasēt visa ķermeņa audus. Lai arī muguras masāža sniedz pozitīvu ietekmi un visu ķermeni kopumā, vēlams veikt arī locītavu un galvas masāžu vismaz reiz mēnesī. Savukārt, kosmētiskajās masāžas parasti prasa ilgstošāku pieeju vēlamā efekta sasniegšanai vairākos etapos un piegājienos, ar pārtraukumiem.

Lasi arī:

Masāža, foto - Emiliano Vttoriosi, Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas