Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai stresa bumbas tiešām palīdz?

Stresa bumba, Image by Bella H. from Pixabay

Stresa bumba, Image by Bella H. from Pixabay

Tu, droši vien, esi redzējusi dažas no pusmīkstām putu bumbiņām, kas vilina cilvēkus atbrīvot spriedzi, saspiežot bumbas ar pirkstiem. Bet vai šīs smieklīgās bumbiņas patiešām palīdz cilvēkiem atbrīvoties no stresa? Vai tās regulāri jāizmanto, vai arī labāk ir “izlaist tvaiku”, izmetot stresa bumbiņas pa logu?

Kāpēc rodas stress un kādi ir simptomi?

Mūsu dzīvē netrūkst izaicinājumu. Bieži vien tas rada iekšēju konfliktu, kas izpaužas kā stress. Ja tas netiek kontrolēts, stress ne tikai ietekmēs mūsu emocionālo un garīgo veselību, bet arī mūsu fizisko labsajūtu.

Hronisks stress var izraisīt galvassāpes, kuņģa darbības traucējumus, miega problēmas un nogurumu. Ja to nekontrolē, stress var veicināt daudz nopietnākas veselības problēmas, piemēram, augstu asinsspiedienu, diabētu un aptaukošanos.

Viens no stresa simptomiem ir muskuļu sasprindzinājums. Mēs burtiski saspiežam ķermeņa muskuļus, kad jūtam psiholoģisku stresu, ko izraisa hormonu, piemēram, adrenalīna, noradrenalīna un kortizola, uzplūdi. Būtībā šīs ķīmiskās vielas sagatavo ķermeni “cīņai vai bēgšanai”. Tomēr ne vienmēr ir iespēja cīnīties ar priekšnieku vai bēgt no darba - šeit var noderēt arī stresa bumba.

Kā stresa bumba var samazināt stresu?

Vismaz daļu no stresa enerģijas var novirzīt fiziskam objektam. Stresa bumbiņas var darboties patiešām labi, jo tās liek saspiest un atlaist, atstājot jūs mazāk saspringtu.

2006. gadā pētnieki atklāja, ka stresa bumbiņas var uzlabot sesto klašu skolēnu uzmanību. Citā pētījumā atklājās, ka darbošanās ar priekšmetiem, piemēram, saspiežot stresa bumbiņu vai virpinot pildspalvu - var palīdzēt palielināt produktivitāti, dodot prātam pārtraukumu, pievērst uzmanību uzdevumam, kā arī atgriežoties pie tā. Kustīgajiem objektiem, kas nomierina, jābūt gludiem vai saspiežamiem, turpretī lietas, kas paredzētas, lai padarītu cilvēkus modrākus, parasti ir klikšķināmas asas. Vēl viens pētījums atklāja, ka stresa bumbiņas palīdzēja mazināt pacientu trauksmi operācijas laikā.

Tomēr vienīgais pētījums, kas īpaši pētīja stresa bumbiņu efektivitāti stresa fizioloģisko simptomu mazināšanā, atklāja, ka tās nedara daudz. Bet ņemot vērā tās produktivitāti uzlabojošās un trauksmi mazinošās īpašības, stresa bumbiņas var būt Tava laika vērtas.

Paturi prātā, ka, ja Tev ir hronisks stress, ilgtermiņā nepalīdzēs nekādas mīkstās ​​putu bumbiņas vai lācīši. Lai atbrīvotu ķermeņa fizisko un emocionālo spriedzi no pastāvīgā stresa, ārsti iesaka vingrot, dejot, atpūsties kopā ar draugiem un no stresa spriedzes var atbrīvoties paraudot vai izkliedzoties. Tomēr noteikti neatstāj bez vērības ilgstošu stresu un laikus meklē arī terapeita palīdzību un ieteikumus, kā savu ķermeni un prātu padarīt mierīgāku.

Lasi arī:

Stresa bumba, Image by Bella H. from Pixabay

Stresa bumba, Image by Bella H. from Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas