Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Veidi, kā atradināt mazuli no knupīša

Knupītis, Photo by Jorge Barros on Unsplash

Knupītis, Photo by Jorge Barros on Unsplash

Teju vai ikviens mazulis, kurš zīž knupīti, no tā atvadās nelabprāt! Un, protams, ka tas ir saprotams – knupītis tam nozīmē arī drošības sajūtu. Tomēr ir svarīgi, lai māneklītis neietekmē zobu augšanas procesu, tādēļ no tā jāatradina laicīgi.

Kad ir īstais laiks, lai atradinātu mazuli no knupīša?

Nav gluži iekalts klintī, kad tas īsti ir jāatradina bērns no sava knupīša. Tomēr iesaka to darīt aptuveni pusotra gada vecumā, savukārt zobārsti noteikti neiesaka knupi lietot ilgāk par 3 gadu vecumu.

Tāpat būtu vēlams apdomāt par knupīša atradināšanas atlikšanu uz nedaudz vēlāku laiku, nekā sanācis ieplānot, ja bērniņam aktuālas lielas pārmaiņas, piemēram, pārcelšanās, brāļa vai māsas ienākšana ģimenē un citos gadījumos, kad knupis kalpo kā nomierinošais līdzeklis satraukumu brīžos. Rēķinies, ka knupīša pazušana var arī būt papildus pārdzīvojums jau esošajām pārmaiņām.

Kāpēc jāsaka “Nē” knupītim?

Knupīti lieliski pilda savu funkciju, kad ir aktīvs zīšanas periods. Turklāt, daudziem tas kalpo par “mutes aizbāzēju”, par nomierinātāju, un kā tik to vēl nevarētu dēvēt. Skarbi, iespējams, jau izklausās, bet skatīsimies patiesībai acīs – tas ir zelta vērts, kad jau izmisumā nezini, kā nomierināt raudošu bērnu. Tomēr tam ir vairāk mīnusi nekā plusi, ja māneklīti lieto pārāk ilgi.

Pirmkārt, jo ilgāk bērns zīž knupi, jo vairāk tiek ietekmēts sakodiens. Tieši knupīša pārmērīga lietošana ir viens no iemesliem nepareizam sakodienam.

Otrkārt, regulāra knupīša turēšana mutē kavē valodas attīstību, tādēļ ka mutīte un mēle nav atbrīvota, lai “ļurinātu” skaņas un izlocītu mēli.

Pastāv uzskats, ka knupīša lietošana palielina ausu infekciju risku pat uz pusi vairāk.

Veidi, kā atradināt no knupīša lietošanas?

Ir vairāki veidi, kā atradināt mazuli no māneklīša:

Vienkārši to nedod! Šis ir diezgan lēmums sola visai stresainas nākamās divas nedēļas, jo pārdzīvos gan mazulis, gan vecāki, bet labā ziņa ir tā, ka divu nedēļu laikā kad būsiet kopīgi izcietuši šo periodu, knupim būs pamātas ardievas. Citi vecāki paziņo, ka knupis pazudis un viss, nākas samierināties.

Var atradināt mazo no māneklīša pakāpeniski, piemēram, lietojot knupi vien īpašos brīžos. Šis veids tiek piemērots un ir ērts, ja bērns lieto māneklīti arī nakts laikā. Tad to vienkārši jādod uz nakti, skaidrojot bērnam, ka knupi lieto tikai miega laikā. Pa dienu ugan tam jābūt neredzamā vietā.

Padari knupīti nelietojamu, piemēram, iemērcot to pirms došanas negaršīgā dzērienā. Daudzi vecāki izmanto rūgtu melno tēju vai pat kafiju. Esi prātīga ar ko asāku izmantošanu – noteikti pārliecinies, ka mazuļa veselībai tas nevar nākt par ļaunu. Vēl nelietojamu to var padarīt, tīši sabojājot. Ir vecāki, kas par labu metodi atzinuši knupīša pakāpenisku apgriešanu līdz tas pavisam tiek nogriezts. Abos gadījumos var minēt bērnam, ka knupis vairs nav derīgs vai ir sabojājies.

Uztaisiet knupīša atvadīšanās ceremoniju, ja bērns ir apzinīgā vecumā. Var skaidrot, ka no knupīša nāksies atvadīties, jo bērniņš pietiekami izaudzis un kopīgi nosvinēt dienu, kad bērns “paaudzies” līdz vecumam, kurā nelieto knupi. Var veikt kādu atvadīšanās rituālu vai “ziedot knupi”, ieliekot to kastītē un nogādājot kādā vietā, piemēram, pie koka, kur to var paņemt putniņš. Protams, vecākiem, nevajadzētu tur aizmirst attiecīgo kastīti, bet pa kluso noglabāt vai utilizēt. Kā apbalvojumu pārejot “jaunā vecuma posmā”, bērnam var iedot kādu rotaļlietu, kas tiek dota pret “ziedojumu”.

Vienmēr pieturies pie sava! Atceries, ka jebkurām pārmaiņām pielāgojamies vidēji 2 – 3 nedēļu laikā. Noteikti šajā periodā varētu būt puņķi un asaras, bet esi nesalaužama un varēsi uzsist sev pa plecu, kad vienu dienu sapratīsi, ka par knupi neviens vairs pat neieminas!

Lasi arī:

Knupītis, Photo by Jorge Barros on Unsplash

Knupītis, Photo by Jorge Barros on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas