Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

5 prāta spēles, ko spēlēt ar savu suni

Rotaļas ar suni Photo by Karolina Grabowska from Pexels

Rotaļas ar suni Photo by Karolina Grabowska from Pexels

Kurš gan nemīl rotaļas ar savu suni – ierastā kociņa atnešanas spēle var būt īsta izklaide! Diemžēl lielākā daļa spēļu – virves vilkšana, kociņa atnešana u.c. - ietver tikai skriešanu šurpu, turpu, bet neiesaista domāšanu. No otras puses – ir arī ineraktīvas smadzeņu attīstīšanas spēles, kas palīdzēs pieveikt garlaicību un uzlabos suņa pārliecību un saikni starp jums. Lūk, dažas vienkāršas aktivitātes, kas līdzinās iecienītajām bērnu spēlēm tikai šoreiz – suņu versijā, kas vingrinās un trenēs gan prātu, gan ķermeni.

Dārgumu medības ar suni

Iemāci savam sunim atrast iecienītāko rotaļlietu vai kārumu! Liec sunim izmantot savu degunu, lai atrastu apslēptu dārgumu. Tas ir lielisks veids, kā stimulēt smadzenes un trenēties izmantot visas maņas. Sāc ar ko vienkāršu – piemēram, paslēp dārgumu kādā redzamā vietā, varbūt pat ļauj sunim paskatīties, kā tu to slēp. Pēc tam dod sunim signālu, ka rotaļlieta jāsameklē. Noteikti nepiemirsti uzslavēt vai apbalvot par panākumiem.

Kad suns spēli apguvis, grūtības līmeni var paaugstināt – paslēt rotaļlietu vai kārumu citā telpā vai kādā vietā, kur citi aromāti maskē tās smaržu un kļūst grūtāk atrast – piemēram, vannasistabā.

Lielisks šis uzdevums ir, piemēram, izmantojot kartona kastītes – sagādā vairākas kastītes un paslēp kārumu tikai zem vienas no tām. Ļauj sunim izpētīt situāciju un atrast pareizo kastīti.

Paslēpes ar suni

Populārā dārgumu atrašanas spēle ar suni kļūst vēl aizraujošāka, ja par balvu kļūsti tu pats. Paslēpies un ļauj sunim sevi atrast. Te gan būs vajadzīgi divi cilvēki – viens novērš uzmanību, kamēr tu slēpies. Tāpat šis cilvēks arī dod signālu, kad jāmeklē.

Šī spēle lieliski darbojas gan iekštelpās, gan ārā, un tā ir jautrs veids, kā pavadīt lietainu pēcpusdienu, spēlējoties ar savu suni.

Riņķu vēršana

Zināms, ka rotaļlietas mazuļiem var palīdzēt attīstīt acs-rokas koordināciju. Līdzīgi arī suņiem – tās var palīdzēt attīstīt acs- ķepas koordināciju. Populārākā spēle ir gredzenu jeb riņķīšu vēršana uz mietiņa. Šī ir grūta spēle, kuras pagūšana var prasīt kādu laiku, bet atslēga slēpjas pacietībā.

Šo spēli var pamainīt, piestiprinot nūju pie sienas, lai sunim būtu jāver riņķītis uz horizontālas, ne vertikālas nūjas.

Atmini roku!

Paņem rokā kādu kārumu un liec sunim uzminēt, kurā rokā tas paslēpts. Sākumā ļauj viņam redzēt, kā tu paņem un paslēp kārumu plaukstā un tad tās pavērs uz leju un jautā “Kura roka?” Kad suns pieskaras vai dod signālu pareizajai rokai, uzslavē viņu un iedod gardumu.

Ja suns uzreiz neuztver, neuztraucieties. Dažus suņus īpaši uzmundrina kārumi, un viņi aizrautības dēļ sāks ķepās pa abām jūsu rokām. Apbalvojot viņus tikai tad, kad viņi pieskaras pareizajai rokai, viņi sāks pieķerties. (ja viņiem šīs spēles laikā ir grūti būt pieklājīgiem, iespējams, vēlēsities strādāt pie impulsu kontroles)

Nolikt savas rotaļlietas

Jā, jā – zinu! Mājas sakārtošana nav nekas jautrs! Bet tomēr – iemācīt sunim ko jaumu, piemēram, nolikt bumbiņu kādā konkrētā vietā – tas ir viņa prātu stimulējoši. Un, ja to iemācīsi darīt pozitīvā veidā, arī šī nodarbe var izvērsties par jautru spēli.

Ja tava suņa rotaļlietas tiek glabātas kādā grozā vai traukā – iemāci viņam tās tur sakrāmēt atpakaļ. Sākumam noderēs, ja viņam iemācīsi komandu “nomet”. Bet pēc tam – likt šo komandu izpildīt, piemēram, kad viņš stāv virs rotaļlietu trauka – likt nomest rotallietu tā, lai iekrīt traukā. Pēc tam gan neaizmirsti kārtīgi slavēt un samīļot! Sunim ir jāzina, ka Tev šī viņa darbība izraisīja stāvu sajūsmu!

Izlasi arī:

Rotaļas ar suni Photo by Karolina Grabowska from Pexels

Rotaļas ar suni Photo by Karolina Grabowska from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas