Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Brīvnieku taka ar latvju spēka zīmēm un dujgāļu skaitīšanu

Pastaiga dabā, kas neliek brist dziļos mežos, tomēr ir atklājumiem pilna – tāda ir Brīvnieku taka jeb dažviet minēta kā Brīvkalnu taka, kas lepojas ar daudziem raktiem dīķiem, ap kuriem izkārtojušies arī latvju raksti un spēka zīmes. Zarotais ugunskurs, Zalktis, Jumis, Saules zīme, Dzīvības zīme... Var iet un smelties spēku, vienlaikus apgūstot arī ko jaunu. Par šo zīmju ietekmi gan pietrūkst kāda izglītojošā vai skaidrojošā materiāla, tādēļ nāksies pašiem izzināt to spēku.

Dabas takā esot atrodamas arī 26 koka pūces, kas satupušas gan uz takas malā esošajiem mietiem, gan zem eglēm. Ir interesanti skaitīt, cik pūču izdosies atrast. Turklāt takā ik pa laiciņa redzēsi arī citu putnu figūriņas. Te dīķmalā ir arī putnu vērotava.

Ja esi muzikāli izglītots un spēj lasīt notis – noteikti vari nodziedāt arī dziesmu vientuļajai priedei. Priedes pakājē pat atrodama plāksnīte ar Emīla Dārziņa notīm.

Visai interesanti šķita arī takā izvietotie norādījumi, kuru izprašanai nepieciešama vecvārdu zinātāja palīdzība. Piemēram, kodekļu miteklis, lādzeknis… Visinteresantākās diskusijas izvērtās par norādi “Saskaiti Dujgāļus priežu kalnā” vai arī “Kur māzers?”. Savā atmiņu krātuvē nevarējām saprast, kas ir dujgāļi un kā tie izskatās. Kādam likās, ka tie varētu būt čiekuri, citam - augi... Vēl kāds pamanīja savādas pēdas sniegā un minēja, ka tās varētu būt atstājis Dujgālis... Tomēr konstatējām, ka nē - šie bērna plaukstām līdzīgie nospiedumi visticamāk pieder bebra kungam, kas te apkārtnē nogaršojis ne vienu vien bērziņu. Versijas bija visdažādākās, līdz patiesībai par Dugjāli tā arī nenonācām. Varbūt kāds zina atbildi?

Takas pieejamība – viegli staigājama, nav jābrien, tomēr ar ratiņiem varētu būt pagrūti. Taka ir bezmaksas. Tepat blakus arī kempinga mājiņas un svinību ēkas - izskatās, ka šeit varētu būt arī gana laba vieta kādam skaistam pasākumam. Takas atrašanās vieta - Veselavas pagastā, Priekuļu novadā. piebraukšana viegla, praktiski visu laiku pa asfaltu, vien nogriešanās uz pašu takas sākumu ir pāris simtu metru pa zemes ceļu.

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Apskati arī citas vietas tepat tuvumā -

Dzīvības zīme, Brīvnieku taka, foto:1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas