Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Cepelīni, cepti kartupeļi un kebabi: ko visbiežāk pasūtījuši latvieši 2022.gadā

Ēdiena piegāde. Foto:Caleb Oquendo, Pexels.com

Ēdiena piegāde. Foto:Caleb Oquendo, Pexels.com

Ņemot vērā pieaugošo tendenci pasūtīt maltīti līdz mājas durvīm, tehnoloģiju uzņēmums "Wolt" apkopojis pērn visbiežāk pasūtītos ēdienus Latvijā. Par pārsteigumu, visbiežāk iedzīvotāji izvēlējušies cepelīnu piegādi, kam seko cepti kartupeļu salmiņi un ātrās uzkodas - kebabi, burgeri un picas.

Lai gan par cepelīniem visbiežāk esam dzirdējuši tieši Lietuvā, kā skaidro "Wolt" Baltiijā vadītāja Līsa Ristala, šo kaimiņzemes tradicionālo ēdienu visvairāk iecienījuši Daugavpils iedzīvotāji. ""Wolt" savu darbību Daugavpilī sāka tikai septembrī, taču nepilnu četru mēnešu laikā pieprasījums pēc vietējā ēdinātāja īpašajām maltītēm izkonkurējis pat iecienītākos Rīgas restorānus. Kopumā gan latviešu pasūtījumu ēdienkartē joprojām nepārspēti ir kā cepti kartupeļi, tā arī gardas un sātīgas maltītes, kas ātri ļauj remdēt izsalkumu un neprasa lielus izdevumus. Iedzīvotāju populārāko izvēli ietekmē arī tas, ka kebabus un picas nereti piegādā restorānu tīkli, kas aptver plašāku ģeogrāfiju un strādā ilgāku laiku, spējot apkalpot vairāk klientu," papildina Ristala.

Tomēr "Wolt" Baltiijā vadītāja uzsver, ka platformas lietotāji neaprobežojas tikai ar ātrās ēdināšanas iespējām un aizvien biežāk izmēģina dažādu restorānu piedāvājumu - no tradicionāliem latviešu ēdieniem līdz pat Vidusjūras, Ukrainas, Tuvo Austrumu, Indijas, Meksikas un citu valstu garšām. Turklāt arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta brokastu vietām, beķerejām, veģetāro un vegānu ēdienu restorāniem.

Pārtikas iepirkumu grozā - banāni un ūdens

Tāpat caur platformu tiek pasūtīti arī pārtikas produkti maltītes pagatavošanai mājās. 2022.gadā teju katrā latvieša iepirkuma grozā bija atrodami banāni, kā arī gāzēts un negāzēts ūdens. "Tā saukto "pēdējā mirkļa" piegādes risinājumu latvieši pārsvarā izmanto, kad mājās pietrūkst kāda no ikdienas precēm, kad nav laika apmeklēt veikalu, jāgatavojas svētkiem vai ārā ir slikti laikapstākļi. Visos šajos gadījumos latvieši, tāpat kā lietuvieši un igauņi, vairumā gadījumu neiztiek bez banāniem. Populāri kļūst arī nepārtikas preču pasūtījumi, piemēram, kad vēlamies iepriecināt sevi vai draugus un radus ar kādu dāvanu," stāsta L. Ristala.

Meklējot aizvien jaunus veidus kā ietaupīt savos ikdienas pirkumos un paradumos, Latvijas iedzīvotāji kā populārāko pirkumu platformā izvēlējušies "Wolt+" abonamentu, kas par fiksētu cenu ļauj veikt neierobežotu skaitu pasūtījumu. Kā norāda Ristala, šis jaunievedums veicinājis pieprasījumu pēc maltīšu un dažādu preču pasūtīšanas ar piegādi, ļaujot ietaupīt ne tikai klientu laiku, bet arī naudu.

Informāciju sagatavoja Māra Rudīte, "Wolt" komunikācijas pārstāve.

Interesanti:

Kā uz restorānu ēdienu raugās dietaloģe Lolita Neimane

Kāpēc Uģis Kuģis izvairās ēst restorānā

Mogoni Rīgas šikākajā restorānā nobiedē jūras ķemmītes un cenasĒdiena piegāde. Foto:Caleb Oquendo, Pexels.com

Ēdiena piegāde. Foto:Caleb Oquendo, Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas