Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Daudas ūdenskritums - iespaidīga Latvijas ainava

Daudas ūdenskritums tiek uzskatīts par vienu no skaistākajiem ūdenskritumiem Vidzemē, tam ir divas kaskādes – augšējā ir 0,5m , bet apakšējā – 1,8m augsta. Latvijā nemaz nav tik viegli atrast ūdenskritumu, zem kura vari pat nostāties un pabaudīt vēso upes tecējumu un šī ir viena no retajām iespējām Latvijas dabā, kur to ir iespējams izdarīt. Daudas ūdenskritums tiek uzskatīts par trešo augstāko ūdenskritumu Latvijā. Dažkārt šis brīnums tiek dēvēts arī par Lākturu upes ūdenskritumu, Jurbrenčupītes vai Ķiļlupītes ūdenskritumu.

Daudas ūdenskritums atrodas Gaujas Nacionālā parka teritorijā. Ja tā atrašanai gribēsiet izmantot Google karti, ņemiet vērā, ka tā var aizvest Jūs pa Vējdzirnavu ielu uz it kā tuvāko vietu ūdenskritumam, taču tur priekšā būs privātīpašums ar teritoriju, kurā iebraukt aizliegts. Lai piekļūtu ūdenskritumam, Jums ir jābrauc no Siguldas laukā pa Nurmižu ceļu un tad jau pavisam drīz kreisajā pusē būs pavisam nemanāma zīme. Šeit ir viegli pabraukt garām, jo pļavas malā esošā norāde par ūdenskrituma esamību ir gaužām nemanāma, arī stāvlaukumu vai citu pazīmju, ka šeit jāpiestāj, nav. Atstājam auto ceļa malā nelielu gabaliņu no takas, kas ved uz Daudas ūdenskritumu (jo tieši pie takas apstāties liedz zīmes) u dodamies ceļā tālāk kājām. Norāde liecina, ka no šosejas būs jāmēro 630m līdz ūdenskritumam. Par laimi – taka ir stingrs pļavas ceļš, kas pēc kāda laika ievijas mežā un turpat jau arī parādās ūdens skaņa un kāpnītes. Klāt esam!

Ar bērnu ratiņiem vai velosipēdu šeit piekļūt varētu būt pagrūti, ja vien neesi gatavs nest braucamrīku no šosejas uz pļavas taku, kas ir stāvākais kāpiens, bet pēc tam – mežā – lejā pa kāpnītēm līdz ūdenskritumam. Pati pļava ir ratiem ejama.

Katrā ziņā – ūdenskritums ir iespaidīgs. Te ir vēlme uzkavēties un veldzēties, klausoties, kā ūdens sitas pret akmeņiem un iebrienot ar kājām vēsajā Daudas ūdenī… Tiešām skaisti. Turklāt – ja izdodas atbraukt ziemā, tad šī vieta ir īsta ledus karalienes pils, kas tērpjas vienās lāstekās. Apskati, kāds izskatās Daudas ūdenskritums ziemā, kad tas ir sasalis!

Tev patiks arī:

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!


Daudas ūdenskritums Siguldā, foto:1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas