Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

‘’Ērkšķu’’ Gunita turpina mācīties mīlēt, kaut pati mīlestību nekad nav saņēmusi

“Caur ērkšķiem uz…” 5. sezonas dalībnieci Gunitu nevar nepamanīt. 28 gadus vecā sieviete ir pilna enerģijas. Gunitai par visu ir savs viedoklis un viņa nebaidās ar to dalīties. Tāpat kā daudzām citām šova dalībniecēm – arī Gunitai dzīvi sabojājuši viņas pašas vecāki. Mātes dzeršanas dēļ meitene nonākusi bērnunamā un vēlāk audžuģimenē. Kaut arī varētu likties, ka audžuvecākiem būtu jārūpējas par savu aizbilstamo bērnu labklājību, Gunitas gadījumā tā īsti nenotika. Jauniegūtajā ģimenē valdīja nesaskaņas un vardarbība. Kā jau augot šādos apstākļos mēdz gadīties -meitene ļoti agri uzsāka patstāvīgu dzīvi un lūkoja sameklēt kādu, kas viņu mīlēs…

Krāpšanu piedot nevēlās

Ilgi meklēt tik kāroto mīlestību Gunitai nenācās. Viņa satika visām savām vēlmēm atbilstošu puisi, abi lieki nekavējoties uzsāka kopdzīvi un jau 19 gados Gunita dzemdēja savu pirmo bērniņu. Pēc gada arī otru. Vēl pēc laika gan visi rozā sapņi izkūpēja, kā nebijuši. Gunitas bērnu tēvs sievieti piekrāpa un viņa pāridarījumu atteicās piedod. Pāris izšķīrās. Vecākais bērns palika dzīvot kopā ar tēti. Rūpes par mazāko uzņēmās Gunita.

Nespējot tikt galā ar dzīvi, bērna pieskatīšanu uztic savai bioloģiskajai mātei

Vienai uzsākt jaunu dzīvi un paralēli rūpēties par mazuli Gunita īsti nespēja. Sievietei hroniski trūka naudas, līdz ar to arī bērnam piemērotu dzīvesvietu viņa nespēja atrast. Neredzot citu risinājumu, Gunita uzticēja mazuļa pieskatīšanu savai bioloģiskajai mātei. Protams, ka drīz vien šis solis izrādījās liela kļūda. Sieviete, kas nebija spējusi rūpēties pati par saviem bērniem, nespēja parūpēties arī par mazbērnu. Pati Gunita tikmēr galvaspilsētā cīnījās par izdzīvošanu – strādāja, tomēr naudas nepietika pat mājokļa īrei. Nereti viņa nakšņoja uz ielas, kāpņu telpās vai pie draugiem. Saprotot, ka viņas māte par bērnu neliekas ne zinis, Gunita spēra gana radikālu soli – pati piezvanīja bāriņtiesai un lūdza arī jaunākā mazuļa aprūpes tiesības nodot bērna tēvam.

Mīlestības meklējumi turpinās

Gunita kūlās pa dzīvi, kā mācēja. Vīrieši nāca un gāja, tomēr nopietnas attiecības neizveidojās. No kāda sava īslaicīgā partnera, kuram turklāt bija garīgās veselības problēmas, Gunita palika stāvoklī trešo reizi. Plānota šī grūtniecība nebija un sieviete par to uzzināja tikai tad, kad jau bija satikusi savu otro lielo mīlestību. Vīrietim Gunitas gaidāmais bērns nešķita šķērslis un abi uzsāka kopdzīvi. Arī šoreiz laime diemžēl nebija ilga. Jaunais dzīvesbiedrs ātri vien sāka rādīt savu patieso seju – pirmo reizi Gunita tika piekauta esot 8. grūtniecības mēnesī un vēlāk vardarbības ainas kļuva tikai biežākas. Tomēr aiziet no vardarbīgajām attiecībām sieviete nespēja. Nepagāja ilgs laiks līdz ģimene nonāca sociālo dienestu redzeslokā. Un trešais mazulis no ģimenes tika izņemts. Gunitai tika dots laiks, lai sakārtotu savu dzīvi, taču tas nevedās tik viegli, kā gribētos. Šobrīd Gunitai aizbildniecības tiesības ir atņemtas un sieviete skumji atzīst, ka viņai nav ne mazākās ne jausmas, kur šobrīd viņas trešais bērns atrodas.

Gaida ceturto bērnu un mīļoto vīrieti iznākam no cietuma

Savā sirdī Gunita, acīmredzot, ir romantiķe. Pārdzīvojot vairākas neveiksmīgas attiecības, viņa nebaidījās turpināt meklējumus un satika savu trešo lielu mīlestību. Vīrietis viņai bija pazīstams jau iepriekš, taču romantiskas attiecības abu starpā uzplauka tikai nesen. Gunita atklāj, ka nekad nevienās attiecībās neesot tik labi jutusies. Vīrietis par viņu finansiāli rūpējies un arī fiziski pāri nav darījis. Lieki nekavējoties pāris nolēmis radīt bērniņu un grūtniecība drīz vien arī iestājusies. Viss bijis šķietami labi, līdz Gunitas vīrietis sastrādāja pamatīgas muļķības. Alkohola reibumā ar automašīnu ietriecās kādā ēkā un par nodarīto nonāca cietumā. Gunita mīlestības vārdā ir gatava piedot vīrietim viņa neapdomīgo rīcību. Bērna tēvu no apcietinājuma paredzēts atbrīvot janvārī, bet mazulim jānāk pasaulē martā. Sieviete stāsta, ka jau sarunājusi, kur dabūt bērnam gultiņu un ir stingri apņēmusies, ka ar šo bērnu un šo vīrieti viss būs pavisam savādāk. Kamēr topošais tēvs atrodas apcietinājumā, Gunita mitinās gan sava bijušā drauga dzīvoklī, gan arī pie esošā vīrieša vecākiem. Sieviete ir sarunājusi istabenes darbu kādā viesnīcā un cer, ka tādejādi varēs nopelnīt bērna kopšanas pabalstu. Kad Gunitas mīļotais vīrietis iznāks no cietuma, par jaunās ģimenes labklājību būs jārūpējas viņam.

Ģimenes naids

Gunita uztur kontaktus ar savu bioloģisko māti, taču atklāti atzīst, ka abu attiecības šobrīd ļoti pasliktinājušās. Gunita šovā ‘’ Caur ērkšķiem uz…’’ atklājusi prātam neaptveramu stāstu par to, kā pusotra gada vecumā tikusi aiz kājas piesieta un turēta kūtī. Gunitas bioloģiskā māte kategoriski noliedz notikušo, taču sievieti par šo faktu informējis bijušais vietējā pagasta bāriņtiesas pārstāvis. Tāpat nežēlīgais notikums esot ļoti labi zināms kaimiņiem, kuri par notikušo ziņoja sociālajam dienestam. Gunita emocionāli stāsta, ka nesaprot kāpēc māte tik ļoti viņu ienīst. Sievietei ir aizliegts ierasties uz ģimenes pasākumiem un māte meitai veltot tikai ļaunus vārdus. Gunitai nav izdevies izveidot veiksmīgas attiecības arī ar saviem brāļiem un māsām. Daži no viņiem esot dzīvē ļoti labi iekārtojušies, taču komunicēt ar miesīgu māsu vai sniegt kādu atbalstu grūtā brīdī – neesot ieinteresēti. Un Gunitai tas sāp, taču šobrīd neko mainīt viņa tur nespējot.

Atgādinām, ka sociālais projekts "Caur ērkšķiem uz..." ceturtdienu vakaros skatāms STV Pirmā!, kā arī jebkurā ērtā laikā internetā Tet TV+

Intervijas ar citām "Ērkšķu" dalībniecēm lasi šeit:


"Ērkšķu" Gunita - privātais arhīvs

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas