Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

‘’Ērkšķu’’ Marija –atklāti par izdzīvošanu, mīlestību un sabiedrības vienaldzību

27 gadus vecā Marija, kuru TV skatītāji iepazinuši sociālajā projektā “Caur ērkšķiem uz…” ir šķietami skarba un noslēgta sieviete. Tiesa gan - šis skarbums ir tikai ārējs un radies no dzīves laikā pārdzīvotā. Viegla nav bijusi nedz Marijas bērnība, nedz pusaudža gadi. Vienīgais Marijas bērnības saulesstars bija viņas tētis. Viņš meiteni no sirds mīlēja un cik vien spēja – arī gādāja par viņu. Sievietes mammai meitas audzināšana nebija prioritāte. Viņai vairāk pie sirds gāja alkohola lietošana un uzdzīve. Lai iegūtu vēl lielāku brīvību, Marijas mamma nolēma no sava vīra un bērna tēva. Šis ir solis, ko nu jau pieaugusī sieviete savai mātei aizvien vēl nespēj piedot. Pēc šķiršanās Marijas tik dievinātais tētis sāka smagi aizrauties ar alkohola lietošanu, arvien biežāk iekūlās parādos un dažādās domstarpībās ar cietiem tāda paša dzīvesveida piekritējiem. Kādu laiku vīrietis tā turpināja, līdz pēc kāda kautiņa no gūtajām traumām nomira. Un Marijas dzīvē sākās melnā strīpa.

Dzīve kāpņu telpās, internātos un vardarbīga patēva ēnā

Pēc tēva nāves viņa nu jau šķirtā sieva ātri vien atrada jaunu dzīvesbiedru, bet Marija jutās, kā izmesta no laivas. Atmosfēra mājās bija drausmīga un meitene meklēja glābiņu. Taču īsti, kur glābties nebija. Kādu laiku Marija pavadīja dzīvojot uz kāpņu telpu palodzēm, līdz viņas vecmāmiņa tomēr piespieda māti un viņas draugu ņemt bērnu uz mājām. Tiesa gan, dzīve mājās ātri vien kļuva krietni vien drausmīgāka par dzīvi vispār bez mājām. Patēvs lieki nekavējoties nolēma Mariju sūtīt uz internātskolu un brīvdienās ar milzu entuziasmu pievērsās meitenes ‘’pārmācīšanai’’. Kad Marija nedēļas nogalēs pārbrauca no skolas, viņu nesagaidīja norūpējušies vecāki ar siltu zupu. Viņu sagaidīja piedzērušies un vardarbīgi indivīdi. Gan māte, gan patēvs Mariju nežēlīgi sita, pielietojot prātam neaptveramas mocīšanas tehnikas. Vēl pēc kāda laika audžutēvam ar sišanu vien bija par maz un viņš sāka meiteni seksuāli izmantot. Marija par notiekošo pastāstīja mammai, taču viņas stāstītajam netika noticēts. Uz jautājumu vai tiešām skolā neviens nemanīja, ka ar meiteni notiek, kas nelāgs, Marija atbild noraidoši. Skolā bērnu esot bijis daudz un nevienam neesot bijis laika par viņu interesēties. Arī radi un kaimiņi notiekošo likās nemanām.

15 gadu vecumā uzsāk kopdzīvi ar krietni vecāku sievieti

Kad Marijai bija 15 gadu, viņai radās romantiskas jūtas pret kādu krietni vecāku sievieti. Abas pat kādu laiku nodzīvojušas kopā, līdz Marijas mīļotā nolēmusi, ka viņai dzīvē nepieciešama lielāka stabilitāte. Protams, ka tolaik vēl nepilngadīgā un no nelabvēlīgās ģimenes nākusī Marija nekādu stabilitāti nebija spējīga sniegt. Un sieviete nolēma pie kārotās stabilitātes tikt visai klasiskā veidā – viņa apprecējās ar vīrieti, dzemdēja bērnu un uzsāka šķietami laimīgu ģimenes dzīvi. Ar to arī Marijas pirmās nopietnās attiecības bija galā.

Savdabīgās un liktenīgās attiecības ar Anastasiju

Neilgi pirms pilngadības sasniegšanas Marija iepazinās ar Anastasiju ( arī šova caur ‘’Ērkšķiem uz…’’ 5. sezonas dalībnieci.)Abu starpā uzplauka romantiskas jūtas un dāmas uzsāka kopdzīvi. Anastasija uzņēmās ne vien mīlošas partneres, bet arī māsas, mātes un labākā drauga lomu. Marijas dzīvesbiedrene pat palīdzējusi tolaik gandrīz 200 kg smagajai sievietei nomest lieko svaru. Tiesa gan, talkā tika liktas ne visai veselībai draudzīgas metodes – Anastasija ierādījusi Marijai amfetamīna lietošanas ‘’gudrības’’. Pāris gadu nodzīvojušas kopā, abas dāmas nolēma savu mīlas dēku pārtraukt. Marija atklāj, ka Anastasijai esot visai

valdonīgs raksturs, tāpat viņa esot arī gana greizsirdīga. Savukārt pašai Marijai esot grūti kādam pakļauties. Tā nu abas apsēdušās, apspriedušās un nolēmušas, ka mīlas dzīvei jāliek punkts. Sievietes gan turpina dzīvot kopā, taču nu jau kā māsas.

Darbs ar smagi slimiem bērniem un lieli nākotnes plāni

Marija atzīst, ka dalība šovā ‘’ Caur ērkšķiem uz.. ‘’ viņai ārkārtīgi palīdzējusi ‘’savākties’’. Ja vēl nesen Marija savas dienas pavadījusi guļot gultā un apcerot dzīves netaisnības, tad šobrīd viņas ikdiena ieguvusi jaunas krāsa. Kopā ar Anastasiju Marija noīrējusi jaunu dzīvokli un uzsākusi darba gaitas. Marija strādā par aprūpētāju centrā bērniem ar īpašām vajadzībām. Šobrīd viņai esot jāiztur tāds kā pārbaudes laiks un ja viss izdosies – sievietei šajā jomā tikšot piedāvātas arī apmācības. Marijai darbs ļoti patīkot, vienīgi esot ļoti žēl mazo pacientu.

Cer sastapt jaunu mīlestību

Jaunā sieviete neslēpj, ka pateicoties dalībai šovā, kļuvusi ļoti atpazīstama. Savā Facebook profilā viņa ik dienu saņemot ap 100 jaunus draudzības uzaicinājumus. Uz jautājumu, vai starp faniem ir arī kāda, kas izrāda vēlmi iepazīties romantiskos nolūkos, Marija atbild, ka šobrīd nesteidzās ar savas mīlas dzīves kārtošanu. Protams, viņa vēlētos sev blakus cilvēku, ko mīlēt. Tomēr pagaidām vēl nedaudz baidās, vai potenciālās partneres spēs sadzīvot ar viņas diezgan nešpetno raksturu.

Atgādinām, ka sociālais projekts “Caur ērkšķiem uz…” skatāms ceturtdienās plkst. 21:00 STV Pirmā!, kā arī jebkurā ērtā laikā internetā – Tet TV+

Cita intervijas ar '' Ērkšķu'' dalībniecēm lasi šeit:

Trauslā Lilita - meitene, kuras dzīvi sagrāva ģimene un sistēma

Zaļais pūķis simpātiskās Diānas dzīvi pārvērtis gruvešu kaudzē

''Ērkšķu'' Gunita turpina mācīties mīlēt, kaut pati mīlestību nekad nav saņēmusi

Izbridusi no atkarību purva, ''Ērkšķu'' Zeltīte cer savest kopā reiz pamestos bērnus


Marija. Foto: Marijas personiskais arhīvs

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas