Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

FOTO: Rīgas centrā sabrukusi piecstāvu ēka; uzsākts kriminālprocess

Rīgas centrā ceturtdien būvlaukumā sagruvusi neapdzīvota ēka un zem konstrukcijām atrodas vismaz trīs vieglās automašīnas, taču informācija par cietušajiem nav, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Plkst.14.15 VUGD saņēma izsaukumu uz Satekles ielu 1C, kur sagruva piecstāvu ēka. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka būvlaukumā sagruvusi ēka un zem konstrukcijām atrodas vismaz trīs vieglās automašīnas.

https://twitter.com/AmandaAmii/status/1641401009283923969

Notikuma vietā izveidots operatīvais štābs, lai efektīvāk koordinētu konstrukciju pārmeklēšanas darbus. Kā informē VUGD, ēkas sagrūšanas rezultātā bojātas desmit automašīnas, daļai no tām atrodoties zem gruvešiem.

https://twitter.com/breakinglv/status/1641418874250833922

No blakus esošās ēkas tika evakuēti deviņi cilvēki, kuru izvietošanai Rīgas dome nodrošināja "Rīgas Satiksmes" autobusu.

https://twitter.com/RigasDome/status/1641415465502232576

Valsts policija sākusi kriminālprocesu saistībā sagruvušo ēku. Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību un tajā vērtēs visus notikušā apstākļus, skaidroja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Notikuma vietā darbojas VUGD, AS "Latvijas gāze", pašvaldības policijas, Valsts policijas pārstāvji un būvdarbu vadītājs.

https://twitter.com/ugunsdzeseji/status/1641405527761534976

Šā gada 13.februārī Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sabrukušajai ēkai izdotajā būvatļaujā veicis atzīmi par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi, tādējādi to nododot BVKB uzraudzībā.

Ēka bija iekļauta tuvākajā laikā pārbaudāmo objektu sarakstā, taču pārbaude vēl nebija veikta.

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) sadarbībā ar sertificēšanas institūcijām kompetences ietvaros izvērtēs veiktās tehniskās apsekošanas atbilstību un pietiekamību, būvprojekta atbilstību normatīvo aktu prasībām un būvniecības procesa dalībnieku veiktās darbības objektā.

BVKB būvinspektori strādā notikuma vietā.

Ziņa papildināta plkst.18.41.

Foto: Paula Čurkste/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas