
Rihards Lomažs un Roands Šmits. Foto: LETA
Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība 2025.gada Eiropas vīriešu basketbola čempionāta kvalifikācijas turnīra februāra spēles aizvadīs bez Riharda Lomaža un Rolanda Šmita, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).
Lomažs šajos mačos nepiedalīsies, jo viņam drīzumā gaidāms ģimenes pieaugums, savukārt Šmitam dota atpūta.
Paredzams, ka Latvijas komandai pievienosies Andrejs Gražulis, bet par Artūra Žagara līdzdalību lēmums tiks pieņemts nedēļas nogalē. Izlasē atgriezušies novembrī nespēlējušie brāļi Dairis un Dāvis Bertāni un brāļi Rodions un Artūrs Kuruci, arī Aigars Šķēle un Jānis Strēlnieks.
No 17 kandidātiem spēlēm ar Spānijas izlasi 20.februārī savā laukumā un Slovākijas valstsvienību 23.februārī izbraukumā varēs pieteikt 12.
Pēc četrām spēļu kārtām Latvijas vienība ar četrām uzvarām ir C grupas turnīra līdere un vēl viens panākums garantēs pirmo vietu grupā. Neatkarīgi no turnīra iznākuma Latvijai ir garantēta vieta šī gada Eiropas čempionāta finālturnīrā kā rīkotājvalstij.
Arī pasaules rangā sestajā vietā esošā Spānijas izlase, kurai ir divas uzvaras četrās spēlēs, un kura ir patreizējā Eiropas čempione garantējusi sev vietu finālturnīrā, bet slovāki ar četriem zaudējumiem faktiski zaudējuši iespējas debitēt kontinenta meistarsacīkstēs.
Finālturnīra grupu izloze notiks 27.martā Rīgā. Visas 24 komandas tiks sadalītas četrās grupās, to turnīri tiks izspēlēti Rīgā, Tamperē, Katovicē un Limasolā no 27.augusta līdz 4.septembrim. Pa četrām labākajām komandām kvalificēsies Rīgā paredzētajam izslēgšanas turnīram.
Astotdaļfināla spēles notiks 6. un 7.septembrī, ceturtdaļfināli - 9. un 10.septembrī, pusfināli - 12.septembrī, spēle par bronzu un finālspēle - 14.septembrī.

Rihards Lomažs un Roands Šmits. Foto: LETA