Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Iemesli, kāpēc mājā rodas nelāga smaka

Māja, Photo by Chewy on Unsplash

Māja, Photo by Chewy on Unsplash

Ir patīkami ienākt mājā pēc garas darba dienas vai vienkārši pastaigas, un telpas patiesi labi smaržo. Tomēr realitāte nereti mēdz būt pavisam cita. Neatkarīgi no tā, vai tā ir smakojoša trauku mazgājamā mašīna, noslēpumainas kanalizācijas smakas, mājdzīvnieku radītais aromāts vai pat nevēlams mitrums, ikdienas dzīvē ir daudz blakusparādību, kas var piepildīt māju ar ne tik patīkamu smaržu. Ja nevari saprast, no kurienes nāk nelāgā smaka, pārbaudi iespējamos cēloņus — Tu varētu atrast smakas avotu tur, kur to vismazāk gaidi.

Miskaste

Tas šķiet acīmredzams — galu galā atkritumi smird. Laika gaitā var uzkrāties nelielas pārtikas šļakatas un drupatas, kas var radīt nepatīkamu smaku atkritumu miskastē, kas saglabājas pat tad, kad izņem atkritumu maisu un iztukšojot atkritumu tvertni. Protams, atkritumi ir regulāri jāiztukšo, lai tie nesasmako. Lai nekavējoties tiktu galā ar ilgstošo smaku, izmazgā savu miskasti. Lai to pareizi iztīrītu, izsmidzini to ar atšķaidītu balinātāju vai hloru un ļauj tam nedaudz iedarboties. Ar dažām stundām būs gana, lai miskaste tiktu ne vien atbrīvota no smakām, kuras tā ir uzsūkusi, bet arī dezinficētu to. Pēc tam kārtīgi izskalo atkritumu tvertni ar lielu daudzumu ūdens. Iesakām apsvērt - atkritumu tvertni ar sensoru, Tev patiks!

Mājdzīvnieki

Mājdzīvnieki ir ļoti daļa no ģimenes, taču tāpat kā cilvēki var netīkami ost. Kad viņiem izkrīt apspalvojums, aug baktērijas, kas var kļūt par nelāgu smaku iemeslu. Lai to novērstu, regulāri mazgā savu mājdzīvnieku, kā arī tīri vietas, kur tas guļ un ēd, vismaz reizi nedēļā ar ziepēm un ūdeni, bez kodīgām ķimikālijām. Izsūc ar putekļu sūcēju arī zem gultām un citām mēbelēm, lai izvairītos no spalvu (un smakas) uzkrāšanās.

Mitrs apģērbs

Nenovieto netīro drēbju grozu vannas istabā. Tā vietā glabā to savā guļamistabā vai citā telpā, kur tas netiks pakļauts vannas un dušas tvaika iedarbībai. Mitrā vidē baktērijas vairojas, un tas ir tas, kas rada smaku. Ja ir slapjas, netīras drēbes, izmazgā veļu pēc iespējas ātrāk.

Gultasveļa

Tas, ko mēs paši parasti nejūtam, jo esam pie tās smaržas visu laiku pieraduši, ir mūsu ķermeņa smarža. Toties citi gan to sajūt. Un jūt arī sagulētus palagus, kas piesūcas ar ķermeņa taukiem un netīrumiem, ja tos nemazgā un nemaina pietiekami bieži. Mazgā palagus katru nedēļu.

Veļas mašīna

Sadzīves tehnika, kas pastāvīgi nonāk saskarē ar ūdeni, var radīt pelējumu, kas ir ideāla augsne smirdīgām baktērijām. Ne vien pati veļas mašīnas iekšpuse, bet ari mazgāšanas līdzekļa atvilktne var saglabāt mitrumu un pelējumu. Lai to novērstu, vienmēr atstāj durvis un mazgāšanas līdzekļa atvilktni atvērtas dažas stundas pēc pēdējās mazgāšanas. Un, ja atrodi pelējumu, izmanto galda etiķa un dzeramās sodas maisījumu (1:1), lai noslaucītu pelējuma skartās vietas.

Trauku mazgājamā mašīna

Tāpat kā veļas mazgājamā mašīna, arī šī ir populāra vieta, kur var rasties pelējums un smakas. Tās siltā, mitrā vide ir kā paradīze pelējuma sporām, it īpaši, ja tajā ir palikušas pārtikas daļiņas. Regulāri veic tukšu sausā siltuma ciklu, lai izskalotu iekšpusi, tostarp trauku grozu, filtru, paneļus un durvju blīvi. Visas izņemamās detaļas laiku pa laikam var izņemt un izmērcēt atšķaidītā hlorā vai balinātājā, pēc tam to kārtīgi nomazgājot un noskalojot. Tas iznīdēs pelējumu, ja tāds ir.

Izlietne

Smaka izlietnē, sevišķi tajā, kur tiek mazgāti trauki, nav nekāds retums. Tauki, ēdienu pārpalikumi, kas sakrājas sifonā zem izlietnes, pūst un smako. Lai to novērstu, izmanto izlietnes sietu, kas neļaus iekļūt kanalizācijā ēdiena pārpalikumiem. Mazgā izlietni ar karstu ūdeni un ik pa laikam likvidē atkritumus kanalizācijas caurulē ar tam paredzētiem līdzekļiem. Atceries, ka ēdiens ne vien sakrājas izlietnes notekcaurulē, radot nepatīkamas smakas, bet to var arī aizsērēt. Ja tā notiek, izsauc santehniķi, kas tiešām var būt īstais glābējs šādā situācijā.

Ja vēlies atsvaidzināt telpas, izmēģini atsvaidzinošus aromātus mājai.

Lasi arī:

Māja, Photo by Chewy on Unsplash

Māja, Photo by Chewy on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas