Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Iespaidīgs apskates objekts Vidzemē - Tolkas pareizticīgo baznīcas drupas

Vidzeme ir bagāta ne tikai ar krāšņiem dabas objektiem, bet arī ar vēstures liecībām. Par vienu no tādām mūsdienās kalpo iespaidīgs apskates objekts, ko var redzēt Madonas novada Vestienā, Tolkā. Tās ir Tolkas Sv. Krusta Pacelšanas baznīcas drupas, ko pārņēmusi varenā daba.

Kas zināms par Sv. Krusta Pacelšanas baznīcu?

Tolkas Svētā Krusta Pacelšanas baznīca atrodas pasakinā vietā - pavisam netālu pāri lielceļam, var teikt pat blakus ir lielais un skaistais Kāla ezers, kurā ir 5 salas. Otrpus dievnamam atrodas Sudārdiņa ezers, kas saskatāms no baznīcas ieejas.

Pieejamā informācija par Sv. Krusta Pacelšanas baznīcu ir skopa, tomēr, labi parokoties šis tas ir uzzināms. Ir skaidri zināms, ka Tolkas Sv. Krusta Pacelšanas baznīca celta no 1876.-1878. gadam pēc vācu izcelsmes arhitekta Roberta Augusta Pflūga projekta, kurš bijis viens no izcilākajiem 19. gs. otrās puses arhitektiem. Tolkas Sv. Krusta Pacelšanas baznīca ir bijusi viena no vairāk kā 10 pareizticīgo baznīcu objektiem, kas celti pēc diženā arhitekta projektiem.

Zināms, ka dievnama draudze tikusi dibināta tālajā 1848. gadā, un līdz 1938. gadam te kalpojis priesteri P. Stūrītis. Bet, diemžēl, cilvēka roka baznīcu cēla un arī atņēma - 1944. gadā Otrā pasaules kara laikā šis dievnams tika sabombardēts, tajā trāpīja artilērijas lādiņš. Tomēr tā mūri, dabas pārņemti, joprojām ir uz vietas, kas nu kalpo par iespaidīgu apskates un foto objektu, kurā skaidri redzama dabas un ēkas atlieku simbiozā “sadzīve” mūsdienās. To no visām pusēm ieskauj dažādi koki. Arī mūra iekšpuse ir aizaugusi, okku, krūmu un sakņu pārņemta. Lai arī cik bēdīga nebūtu bijusi baznīcas vēsture, šis patiešām ir ļoti skaists un fotogēnisks objekts, kas, protams, dzīvē ir neskaitāmas reizes iespaidīgāks. Ieskaties galerijā ar Tu!

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot? Pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Lasi arī:

Tolkas pareizticīgo Sv. Krusta Pacelšanas baznīcas drupas, foto - 1188

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas