Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā pareizi kopt planšetdatoru?

Planšetdators, Image by Niek Verlaan from Pixabay

Planšetdators, Image by Niek Verlaan from Pixabay

Nereti cilvēki daudz apzinīgāk un atbildīgāk izturas ar viedtālruni, nekā ar citām viedierīcēm, tai skaitā - plašetdatoru. Arī šīs ierīces pareiza kopšana un uzturēšana ir svarīga, lai tā kalpotu ilgstoši un iespējami efektīvi. Tehnoloģiju uzņēmuma Huawei eksperts dalās ieteikumos un skaidro, kam jāpievērš uzmanība, lai planšetdators kalpotu ilgāk.

Planšetdatora aizsargvāciņa vai somas nozīme

"Planšetdatoru bieži izvēlas, ja lietotājam ir mobila dzīvesveida paradumi. Tāpēc, ja vienmēr un visur ņemat ierīci līdzi, ir vērts padomāt par tās aizsargvāciņa vai somas iegādi," iesaka Mikus Tillers, Huawei produktu apmācību vadītājs Latvijā, kurš apstiprina, ka aizsargvāciņi noteikti nav tikai skaistuma lieta. Putekļi, smiltis vai citi netīrumi nedrīkst nokļūt starp vāciņu un ierīci vai kontaktligzdās.

Aizsargvāciņi var būt noderīgi dažādās situācijās, piemēram, ja ierīce tiek turēta mugursomā vai rokassomā kopā ar ūdens pudeli, tad vāciņš var pasargāt no ūdens nejaušas ieplūšanas ierīces konktaktligzdās. Aizsargvāciņi var palīdzēt pasargāt ekrānu arī no skrāpējumiem un netīrumiem. Pie tam dažu planšetdatoru modeļu komplektācijā iekļautajiem aizsargvāciņiem ir pievienota arī tastatūra, kas atvieglo tekstu rakstīšanu.

Planšetdatora ekrāna tīrīšana

"Vidējais planšetdatora lietotājs pieskaras ekrānam aptuveni pāris tūkstošus reižu dienā. Tāpēc, lai gan planšetdators ir jātīra higiēnas apsvērumu dēļ un lai pasargātu sevi no vīrusiem, pareiza ekrāna kopšana palīdz arī nodrošināt labāku attēla kvalitāti un skārienjutīgā ekrāna reakciju," skaidro tehnoloģiju eksperts, norādot, ka tomēr ne katrs planšetdatora lietotājs tīra ekrānu tik bieži, kā vajadzētu.

Ekrāna tīrīšanu jāsāk ar planšetdatora vāciņa noņemšanu un ierīces izslēgšanu. Izslēgšana palīdzēs nodrošināt, ka tīrīšanas laikā nejauši netiek ieslēgta kāda poga vai funkcija.

"Ekrāna tīrīšanai iesaku izmantot tikai tīras mikrošķiedras drāniņas. Jāizvairās no salvetēm un papīra dvieļiem, jo tie var saskrāpēt ekrānu. Iesaku arī ekrāna tīrīšanai izmantot tikai šim nolūkam paredzētus līdzekļus, jo citi mājsaimniecības tīrīšanas līdzekļi, kas satur spirtu, acetonu, etiķi vai citas skābes, var neatgriezeniski sabojāt planšetdatora ekrānu," brīdina M. Tillers.

Kad ekrāns ir notīrīts, ir vērts pievērst uzmanību arī mazāku detaļu tīrīšanai, kuras parasti nav pamanāmas, jo īpaši planšetdatora uzlādes un austiņu ligzdas. Tam lieti noderēs jebkurā mājsaimniecībā atrodamie vates kociņi.

Kā pareizi uzlādēt planšetdatoru?

Tehnoloģiju eksperts norāda, ka pareiza viedierīces uzlāde var būtiski ietekmēt tās darbības ilgumu. "Planšetdatora uzlādei iesaku ievērot tādu pašu 20-80% principu kā viedtālruņa uzlādei. Tas nozīmē, ka planšetdatoru vajadzētu uzlādēt tad, kad atlikuši aptuveni 20% akumulatora darbības laika, un to nevajadzētu uzlādēt vairāk par 80%. Ievērojot šo noteikumu, planšetdatora akumulators visilgāk saglabāsies optimālā stāvoklī, un lietotājs varēs būt drošs, ka ierīce laika gaitā neizlādēsies pārāk ātri," skaidro M. Tillers.

Vienlaikus eksperts atzīst, ka mūsdienu planšetdatori ir izturīgāki nekā agrāk un pēc uzlādes darbojas ievērojami ilgāk nekā iepriekšējie modeļi. "Piemēram, Huawei Matepad 11 modelis ar vienu uzlādi var darboties līdz pat 12 stundām," saka M. Tillers.

Atmiņas tīrīšana

Lai gan galvenā uzmanība planšetdatora apkopē tiek pievērsta tā ārpusei, tomēr nedrīkst aizmirst, ka arī ierīces operatīvā atmiņa ik pa laikam ir jāiztīra. Planšetdators ar labi uzturētu saturu ir ātrāks un tāpēc ērtāk lietojams.

Tehnoloģiju eksperts iesaka laiku pa laikam šķirot "elektroniskos atkritumus" un nevajadzīgās lietotnes un failus izdzēst no ierīces atmiņas. "Daudzās ierīcēs ir instalētas papildu lietotnes dažādiem nolūkiem, taču nereti kāda no tām var zaudēt savu aktualitāti un tās paliek tikai kā traucēklis ierīces atmiņā. Dažām ierīcēm ir jau iebūvēta atmiņas optimizācija, kas ne tikai dzēš visus nevajadzīgos failus, bet arī atinstalē lietotnes, kas patērē lieku enerģiju. Bet šo pašu procesu var veikt arī pats lietotājs, rūpīgi pārskatot saglabātos failus un lietotnes," stāsta M. Tillers.

Lasi arī:

Planšetdators, Image by Niek Verlaan from Pixabay

Planšetdators, Image by Niek Verlaan from Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas