Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kaltenes kalvas - unikāla dabas taka pašā meža biezoknī

Dziļa meža biezoknī atrodas viena no unikālākajām vietām Rojas novadā - Kaltenes kalvas. Šis ir īsts dabas piemineklis, ko veido laukakmeņu krāvumi un sakopojumi bijušā Baltijas ledus ezera abrāzijas līdzenumā. Kaltenes kalvas laukakmeņu sakopojumu veidošanās notikusi pirms vairākiem tūkstošiem gadu, kad, ledus mēlei atkāpjoties, tās malas joslu sāka apskalot Baltijas ledus ezera ūdeņi, tāpēc krāvumu nogāzes ir asimetriskas ar lēzeno pusi pret jūru. Akmeņu krāvumos tie uzguļ cits citam un telpu starp tiem aizpilda oļi, grants, smilts, bet dažreiz šī telpa ir tukša. Kopumā teritorijā ir vairāki līdz 1 km gari, 10—100 m plati un līdz 6 m augsti vaļņi, bet pie viena no tiem izveidota īpaša taka, kas ir 1,5 km gara, lai unikālās vietas apskate būtu ērtāka. Ap šo vietu radušies daudz nostāsti, teikas un leģendas un daži pat tic, ka tā ir kāda īpaša svētvieta, par kuru visas liecības līdz mūsdienām pazudušas.

Pēc tam dodies uz Kaltenes akmeņaino pludmali, kuru netradicionāli Latvijas piekrastei klāj liels skaits laukakmeņu, bet pēc tam piestāj "Engures ezera" dabas parkā.

Apskati arī šīs apskates vietas:


Kaltenes kalvas (1188 foto)

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas