Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc jādzer ūdens?

Ūdens dzeršana. Photo by henri meilhac on Unsplash

Ūdens dzeršana. Photo by henri meilhac on Unsplash

Kāpēc jādzer ūdens katru dienu? Kāpēc aptuveni divi litri dienā ir optimālais ūdens uzņemšanas daudzums? Kādu iespaidu ūdens atstāj uz manu organismu, un vai tiešām ar mani notiks kaut kas slikts, ja pāris dienas aizmirsīšu iedzert ūdeni, vai ūdens vietā izvēlēšos dzert limonādes vai sulas? Izrādās, ka ūdens patiesi atstāj pamatīgu ietekmi uz mūsu organismu! Kā? Lasi tālāk!

Iemesli, kāpēc jādzer ūdens:

  • Skrimšļi, kas atrodas locītavās un mugurkaula diskos, satur gandrīz 80% ūdens. Ilgstoša dehidratācija var samazināt locītavu spēju absorbēt triecienus, izraisot locītavu sāpes.
  • Ūdens palīdz veidot siekalas, savukārt, siekalas palīdz sagremot ēdienu un uztur muti, degunu un acis miklas. Tas novērš berzi un bojājumus. Turklāt dzeramais ūdens uztur muti tīru. Dzerot tīru ūdeni, bez mākslīgajiem saldinātājiem, kas, piemēram, atrodams sulās un limonādēs, saglabāsi zobus veselus ilgāk.
  • Novērsīsi pārlieku agru novecošanos. Ūdens palīdz saglabāt ādu tvirtu un aizkavē grumbiņu veidošanos, tomēr, ja aizmirsīsi regulāri padzerties, drīz vien spogulī redzēsi arvien vairāk grumbiņu un liekās ādas.
  • Ūdens palīdz smadzenēm pilnvērtīgi funkcionēt, kā arī organismam radīt nepieciešamos hormonus un neiromediatorus, kas nodrošina cilvēka organisma normālu darbību. Ilgstoša dehidrācija var radīt problēmas argumentācijā, lēmumu pieņemšanā un domāšanā.
  • Pateicoties ūdenim, tava ķermeņa temperatūra ir optimāla. Tieši ūdens palīdz stabilizēt organismā notiekošos procesus, tai skaitā - ķermeņa temperatūru. Ja dzersi par maz šķidruma, vari attapties pie pāragra noguruma sportojot, jo būsi pārkarsis, vai no drebuļiem naktī.
  • Vēlies, lai gremošanas sistēma strādā labi? Dzer ūdeni! Kuņģa skābes pārbagātība, aizcietējumi un nelabums - tādas var būt sekas, ja dienā neuzņemsi pietiekami daudz ūdens!
  • No organisma izskalojas visas nevajadzīgās vielas kopā ar šķidrumu! Ja nevēlies, lai kaitīgās un liekās vielas nogulsnējas tavos orgānos, dodies uz virtuvi pēc ūdens!
  • Šķiedrvielas un minerālvielas šķīst ūdenī. Lai nodrošinātu, ka tu saņem visas nepieciešamās vielas veselīgai dzīvei, atceries, ka ūdens būs tavs labākais draugs!
Atceries, ka ūdeni iespējams uzņemt arī ar dažādu ēdienu palīdzību! Piemēram, 96% no gurķa ir ūdens! Tas nebūt nenozīmē, ka tagad jāiet grauzt pliki gurķi - atrodi kādu recepti, kas tev iet pie sirds ,un pagatavo gardu maltīti, tajā pašā laikā uzņemot vajadzīgo ūdens daudzumu! Tomēr, ja neesi pārliecināts, cik daudz šķidruma nepieciešams uzņemt, kā arī , kuros produktos to atrast, konsultējies ar uztura speciālistu!

Ūdens dzeršana. Photo by henri meilhac on Unsplash

Ūdens dzeršana. Photo by henri meilhac on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas