Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ko var redzēt laivu braucienā no Līgatnes uz Siguldu?

Iepriekš jau rakstījām par mūsu pirmo laivu braucienu, kas bija maršrutā Cēsis – Līgatne un ko veicām kopā ar bērniem. Ņemot vērā laikapstākļus, šoreiz izlēmām bērnus atstāt pie vecvecākiem un tā vietā doties šajā piedzīvojumā ar draugiem. Jāatzīst, laivu brauciens izvērtās bezrūpīgāks un laikapstākļi bija pavisam mānīgi – no rīta smalkais lietutiņš ātri vien pazuda un atlikušo dienu mūs lutināja saulīte.

Tā kā jau zinājām, cik skaisti skati redzami, braucienā no Cēsīm uz Līgatni, izlēmām doties tālāk – no Līgatnes uz Siguldu. Braucienu uzsākām pie Līgatnes pārceltuves. Šoferis auto nogādāja galapunktā un ar abām laivām tika atvests līdz mūsu sākuma punktam.

Kopējais maršruta garums 24 km, ko nesteidzīgā ritmā var paveikt 4-6 stundās.

Ko mēs redzējām šajā laivu braucienā?

Lēnām slīdot pa Gaujas mierīgo ūdeni, pēc 2 km upes labajā krastā straujā līkumā redzams ir Katrīnas iezis, kas ir aptuveni 200m garš un līdz 15m augsts. Pret iepriekš lēzenajiem krastiem tas izskatās iespaidīgs. Tur arī top pirmie kopīgie foto.

Vēl pēc kilometra labajā krastā redzam Gūdu klintis. Tās vietām ir līdz 18 m augstas, ap 250 m platas Gaujas svītas smilšakmens klintis, kas nedaudz atgādina milzu kuģa priekšgalu. Stāsta, ka Gūdu klintis sauc arī par Gaviļu iezi, jo pie tā dzirdama skaļa atbalss. Pārbaudām. “Pūt, vējiņi!” tiešām labi skan.

Vēl gabaliņu tālāk - Launaga iezis. Blakus tam izvēlamies piestāt malā nedaudz izstaipīt kājas un apēst brokastu maizītes.

Nobraucot uz priekšu nākošos 2 km, kreisā krastā redzama pieteka Vildoga, bet vēl 2 km tālāk labā krasta pieteka Brasla. Arī tā esot ļoti skaista upe, kas piemērota laivu braucieniem. Nākošreiz varbūt jāizmēģina tā?

Mūsu nesteidzīgais, jokiem un smiekliem bagātais laivu brauciens jau atkal pierāda, ka, lai atpūstos, nemaz tik daudz nevajag. Pietiek ar cilvēkiem, kuri uzlabo omu, un Latvijas skaisto dabu ar klintīm, rāmo upi, silto saulīti un rudens lapām, kas lēnām slīd pa straumi kopā ar mums.

Esam jau pabrīdināti: mūsu ceļojums beigsies gandrīz uzreiz aiz Turaidas pils un te nu tā ir. Lepni slejas Gaujas labajā krastā un gandrīz aiz katra upes līkuma ir labi saskatāma. No šāda leņķa to vēl nebijām redzējuši. Skaisti.

Galapunktā nolemjam vēl nedaudz uzkavēties un pasildīties pie ugunskura. Kurš gan zina, kad atkal varēsim baudīt šādas brīvdienas?

Lasi arī citus mūsu rakstus:

  • Ko var redzēt laivu braucienā no Cēsīm uz Līgatni?
  • Kas jāzina, dodoties laivu braucienā;
  • Top 3 maršruti pasakainam 1 dienas izbraucam ar laivu pa Gauju;
  • Kādu iespaidu uz ķermeni un prātu atstāj izbrauciens ar laivu?

Laivu brauciens, foto:1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas