Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Līgatnes Pils pagrabi un tējošana mežā

Līgatne ir viena no tām vietām, kur regulāri dodamies baudīt atpūtu ar ģimeni, dabu un skaistas pastaigas, šķiet, ka šeit viss jau ir redzēts un zināms. Tomēr izrādās – Līgatne spēj pārsteigt pat visbiežākos viesus. Mūsu jaunatklājums bija nejaušā viesošanās Pils pagrabos. Vienkāršā rudenīgā pastaiga izvērtās par tējošanas pēcpusdienu un vēl neredzētu alu jeb klinšu pagrabu apskati.

Viss sākās ar Lustūzi – atstājuši automašīnu blakus esošajā stāvlaukumā, dodamies augšup pa kāpnēm, lai aplūkotu Līgatnes ciematiņu no augšas. Kādu brīdi papriecājušies, pamanām blakus skatu platformai norādi, ko iepriekš nebijām ievērojuši – Pils pagrabi. Izlemjam tai sekot, sak – redzēs, kur aizvedīs. Pāris līkumu pa meža taku un redzam kreisajā pusē skaidām nobērtu taciņu, kas ved lejup pa diezgan stāvu nogāzi. Kokos ievilktas auklas, pie kā pieturēties – gluži kā improvizētas kāpņu margas. Kāpjam lejup, nesen ir lijis lietus un esam priecīgi, ka skaidas spēj absorbēt dubļus, nonākam lejā ar sausām kājām.

Jau, kāpjot lejā pa neparasto taku, puskalnā pamanām kokos iekārtus šūpuļtīklus, galdiņus ar tējas tasītēm un pāris draudzīgus puišus, kas rosās apkārtnē. Mūs pamanījuši, viņi ar smaidu nāk klāt un sāk sarunu. Neparasta sajūta – kaut kur meža vidū piepeši sajūtamies kā sen gaidīti ciemiņi. Izrādās, esam nonākuši Pils pagrabos. Tie ir pagrabi, kas salīdzinoši nesen ir atjaunoti un tagad pieejami arī apmeklētāju apskatei.

Pils pagrabu apskate

Pils pagrabu alas ir citādākas kā citviet Līgatnē sastopamās – tās šķiet teju apdzīvotas. Vienā no alām ierīkotas pat nelielas labierīcības, citā – virtuvīte, kurā stāv trauki, dažādi virtuves piederumi un silti burbuļo tējkanna… Pāris alās iespējams vien ielūkoties, bet dažās – ieiet un paviesoties.

Pati garākā ala jeb pagrabs ir kā garš gaitenis, kura galā deg svecīte, kas it kā aicina ielūkoties dziļāk. Saņēmuši atļauju, dodamies iekšā. Kad acis pieradušas pie gaismas, pamanām, ka no gaiteņa uz visām pusēm iet pagrabu telpas, dažām no tām ir durvis, citās – var redzēt padziļinātas bedres, kas kalpojušas produktu uzglabāšanai. Pagrabā ir iespējams nostāties pilnā augumā un ir mazliet tāda mistiska sajūta – teju kā alu labirintā.

Āzijas tējas ceremonija un tējošana mežā

Kad pagrabi aplūkoti, saimnieki piedāvā mums nobaudīt Āzjas tējas ceremoniju. Joprojām pārsteigti par negaidīto atklājumu – ar prieku piekrītam. Tējas ceremonija gan nav bezmaksas pasākums, tomēr ir vērts to izbaudīt. Par laimi, norēķināties šeit iespējams arī ar bankas karti. Lai gan neesam lieli tējas cienītāji ikdienā, tomēr šeit, mežā viss šķiet pavisam citādi. Izvēlamies no plašā klāsta vienu no tējām un saimnieks iepazīstina mūs ar tējošanas pamatiem – nelielās tasītes pildās ar tējas uzlējumu, uzzinām, kādas ir smaržas un garšu nianses atkarībā no tā, cik ilgi tēja ievilkusies. Pēc tam mums tiek atnests neliels cienasts – žāvēti augļi un sukādes un mēs turpinām baudīt tējas rituālu, joprojām nespējot nobrīnīties par to, cik neparasta izvērtusies mūsu pastaiga pa Līgatni.

Atpūtas pasākumi un koncerti Pils pagrabos

Izrādās, ka Līgatnes Pils pagrabi ir ne tikai vieta, kur justies kā viesim un satikt interesantus cilvēkus – te periodiski notiek arī dažādi kultūras pasākumi – dziesminieku koncerti, brīvdabas kino un citi pasākumi, par kuriem apmeklētāji tiek informēti Pils Pagrabu Facebook kontā (ir vērts piesekoties). Nolemjam, ka noteikti būs jāapmeklē kāds no brīvdabas pasākumiem šajā neparastajā un viesmīlīgajā gaisotnē.

Turklāt jāpiemin, ka Pils pagrabos kultūras pasākumi ir bezmaksas, turklāt šeit ar prieku novērtēta arī citu cilvēku iniciatīva un iesaiste Pils Pagrabu attīstībā. Un, kas nav mazsvarīgi - Pils pagrabi turpinās darboties arī ziemā, tikai iepriekš vajadzēs pierezervēt apmeklējumu.

Ko vēl apskatīt Līgatnē?

Līgatnes apmeklējums ar to nebeidzas. Lūk, vēl virkne vietu, ko apskatīt Līgatnē:

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!


Pils pagrabi Līgatnē, Foto:1188

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas