Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Noderīgi padomi, kā ietaupīt iepērkoties lielveikalos

Iepirkumi, Unsplash.com/ Maria Lin Kim

Iepirkumi, Unsplash.com/ Maria Lin Kim

Iepirkšanās prasa gan laiku, gan naudu, īpaši, ja jābaro un jāuztur vairāki cilvēki. Ja meklē iespējas ietaupīt naudu bez drastiskām dzīvesstila izmaiņām, tad lielisks veids ir pārdomāta un gudra iepirkšanās lielveikalos. Neatkarīgi no tā, vai jums patīk iepirkties vai labprātāk pavadītu to laiku darot ko citu, viens ir skaidrs: mēs visi varam būt nedaudz stratēģiskāki attiecībā uz iepirkšanos lielveikalos.

Protams, summa, kas tiek iztērēta, ir atkarīga no vairākiem faktoriem, piemēram, kur iepērkaties, ko pērkat un cik cilvēkiem. Taču neatkarīgi no tā, cik daudz un kam jūs tērējat, ir vienkāršas darbības, ko varat veikt, lai ietaupītu naudu lielveikalos.

Te būs padomi, kā ietaupīt naudu lielveikalos:

  • Ja iepērkaties dažādos veikalos, tad salīdziniet dažādu ražotāju produktu cenas kilogramos, nevis starp produktiem. Veikalos pie produkta cenas ir norādīta arī cena kilogramos, kam jāpievērš uzmanība, lai iegādātos produktus par iespējami izdevīgām cenām.

  • Izvēlieties akcijas preces, bet nepērciet tikai pirkšanas pēc! Ja zināt, ka jums nepieciešami griķi vai makaroni, un tie par akcijas cenu pieejami Lidl veikalos, tad pērciet tur. Ja cena ir pavisam laba un produktu tiešām ikdienā lietojat, tad apsveriet iespēju nopirkt to lielākā daudzumā, tādā veidā gan ietaupot naudu, gan nodrošinot preci savās mājās ilgākam laikam.

  • Neliela detaļa, kas laika gaitā palīdz ietaupīt mazliet naudas – doties uz veikalu ar savu iepirkumu maisiņu, nevis katru reizi pirkt to uz vietas. Lai gan summa ir neliela, parēķiniet, cik varētu ietaupīt gada laikā, ja reizi nedēļā ietu uz veikalu ar savu maisiņu, nevis katru reizi to pirktu par, piemēram, 15 centiem.

  • Iepirkumu plānošana – pirms došanās uz veikalu, izveidojiet sarakstu ar nepieciešamām precēm nākamai nedēļai. Iegādājoties preces tikai no saraksta, varēsiet izvairīties no impulsīviem un nevajadzīgiem pirkumiem. Plānojot iepirkumus, vērts apskatīt akciju piedāvājumus veikalos, piemēram, Rimi akcijas, salīdzināt cenas vajadzīgajiem produktiem un atrast, kur tie nopērkami lētāk. Ja dzīvojat tuvumā vairākiem veikaliem, tad varat veidot vairākus iepirkumu sarakstus un katrā veikalā iegādāties izdevīgākās preces.

  • Augļus, dārzeņus un citus produktus, kas ātri bojājas, pērciet tikai tik, cik dažās dienās apēdīsiet. Ietaupīt naudu var iegādājoties mazāk, lai nebūtu jāmet ārā sabojājušies produkti. Šajā gadījumā labāk būtu nopirkt svaigos produktus pāris dienām, apēst visus un atkal aizstaigāt līdz veikalam pēc jauniem un svaigiem produktiem.

  • Izvēlēties sezonālos augļus un dārzeņus, jo tie cenas ziņā būs lētāki, kā eksotiskie. Piemēram, arbūzs vasarā būs daudz lētāks nekā ziemā, tāpēc ziemā izdevīgāk būtu iegādāties mandarīnus. Vasarā pieejamos produktus droši var sagriezt, sapakot un sasaldēt, lai varētu ēst arī ziemā, piemēram, ogas vai dilles.

Naudas taupīšana sākas jau pirms došanās uz veikalu – plānojot pirkumus, plānojot ēdienreizes, izskatot Lidl un citu veikalu akciju piedāvājumus internetā, lai varētu iegādāties akciju preces, un pērkot bieži lietojamus produktus vairumā. Ja vēlaties ietaupīt naudu, tad iepirkšanās paradumu maiņa ir labs starta punkts.

Iepirkumi, Unsplash.com/ Maria Lin Kim

Iepirkumi, Unsplash.com/ Maria Lin Kim

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas