Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Pārgājiena maršruts no Kārļu tilta līdz iespaidīgajam Zvārtes iezim

Starp Vidzemes pauguriem vijas skaistā un straujā Amatas upe, kas ik gadu izaicina laivotājus pārbaudīt savus spēkus palu laikā un kājām gājējiem piedāvā skatus kā no atklātnītēm. Garāka maršruta tīkotāji pārgājienu var sākt Melturos pie tilta, bet mūsu ceļš sākas Kārļos, netālu no Kārļu zivjaudzētavas. Maršruts sākas ar stāvu kāpienu 46m augstā Ainavu kraujā, no kuras paveras pasakains skats uz koku galotnēm un ainavu. Tālāk ir jāseko vien Amatas upes līkločiem, oranžas krāsas atzīmēm uz koku stumbriem un labiekārtotajai pastaigu takai. Ik pa laikam varēs apstāties ierīkotajās piknika vietās un krauju stāvumos, lai izbaudītu ainavu.

Kopējais pārgājiena garums ir nepilni 10 km. Ja automašīnu atstāsi sākumpunktā, ir jāierēķina arī ceļš atpakaļ.

Ņemot vērā takas garumu un reljefu, šis maršruts piemērots ceļotājiem, kurus nebaida liela un bieža reljefa starpība, kā arī tiem, kas alkst redzēt un uz savas ādas izbaudīt iespaidīgus dziļās Amatas senlejas krastus, ejot pa mazskartām meža takām. Noslēgumā noteikti uzkāp Zvārtes iezī.

Izlasi arī:

Zvārtes iezis - Vecauču tilts - iespaidīga dabas taka un lielisks pārgājiens arī ziemas sezonā


Taka gar Amatu

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas