Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Pārgājiens apkārt Stāmerienas ezeram

Pārgājiens apkārt Stāmerienas ezeram – šī doma radās spontāni, jo meklējām maršrutu, kuru varētu mērot kopā ar maziem bērniem – gana vieglu. Pie viena gribējām izlocīt kājas kopīgā ģimenes pārgājienā un ideālā gadījumā – pa ceļam arī šo to apskatīt. Izvēle krita uz Stāmerienas apkārtni, kur ezera krastā atrodas dziesmās izdaudzinātā baltā Stāmerienas pils. Uzreiz jāteic, ka šai vietai patiesi ir īpaša aura.

Stāmeriena atrodas apmēram 10km attālumā no Gulbenes un, starp citu, šī ir arī viena no slavenā Alūksne – Gulbene Mazbānīša pieturas vietām. Tādēļ ir iespējams, piemēram, aplūkot Alūksni, tad ar Mazbānīti atbraukt līdz Stāmerienes dzelzceļa stacijai un vēlāk atkal doties tālāk uz Gulbeni.

Savu pastaigu sākām no Stāmerienas Svētā Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīcas, kur netālu atstājam arī savu auto.

Izlemjam pils apskati atstāt uz beigām un dodamies apkārt ezeram pulksteņa rādītāja virzienā. Taču jau drīz rodas sajūta, ka ceļš mūs arvien ved tālāk no ezera. It kā apziņa, ka ejam tam riņķī, bet nebūt gar krastu, drīzāk pa ceļa malu, kur garām pabrauc pa kādam auto. Kādā brīdī mēģinām nogriezties ezera virzienā, lai tiktu tuvāk dabas skaistumam, tomēr drīz vien esam atpakaļ uz ceļa, jo izrādās, bijām nonākuši privātmājas pagalmā. Tās šeit ezera piekrastē satupušas daudz. Tomēr pēc pāris kilometriem ceļš atkal nonāk tuvāk ezeram. Atpakaļceļā tiekam tuvāk ezera krastam un priecājamies par skaistajām ainām, takām, par snaudošajām laivām ezera krastā. Gājiens ir izdevies. Noslēgumā kā balva – lielā, baltā Stāmerienas pils – vēl viena vieta skaistām fotosesijām.

Īsumā – ļoti skaists , aptuveni 6km garš maršruts, kas viegli izejams, trīsgadnieks tika alā bez kreņķiem. Labs maršruts arī velobraucējiem. Lieliska atpūta!

Izlasi arī citus interesantus rakstus:

Nelaid garām iespēju uzzināt par citām lieliskām atpūtas vietām Vidzemē - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Pārgājiens apkārt Stāmerienas ezeram, foto: 1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas