Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Podnieku darbnīca Latgalē

Podnieki, kas patiešām pieprot savu arodu ir meklējami gluži kā “adata siena kaudzē” un, protams, Latgale ir viena no tām vietām, kur no pavisam necila māla pikuča meistarīgās rokās top fantastiski trauki, svečturi un dažnedažādas figūriņas. Un vai ziniet, kas ir pats labākais? Arī mazie ķipari un visi citi, kam ir vēlme izveidot kādu trauku, nieciņu vai vienkārši sajust rokās īstu mālu, var to izdarīt Podnieku darbnīcā “Ceplīši”.

Kā mums gāja “Ceplīšos?

Aplūkojot Latgali, ļoti gribas izbaudīt ko konkrētam apgabalam autentisku. Un kā nu neizmēģināt roku dažādos senajos amatos? Tā nu pavisam nejauši, dēļ pajukušiem citiem plāniem, nolēmām doties uz “Ceplīšiem”, lai bērni zina un saprot, no kurienes rodas medus podiņi, krūzes un citi trauki. Iepriekš sazvanījāmies un

Pavisam noteikti varam teikt, ka šī ir pavisam īpaša vieta – te pazūd laiks, ja pats kaut ko ķimerējies gar mālu. Iebraucot teritorijā, sagaida saimnieks – podnieks, kas ar lielu entuziasmu izstāsta to, kā aizsākusies viņa aizraušanās ar mālu. Izrādās, tas ir iedzims un no bērnības iemācīts tēva – podnieka darbs. “Ceplīši “ keramiķu darbnīcā top gan krāsainā, gan melnā keramika. Un, ziniet – bērni atzina, ka šī bija viena no labākajām vietām, kur viņi esot bijuši ceļojumā pa Latgali. Viņi tik ļoti aizrāvās ar visādu figūriņu veidošanu, ka nekādi nevarēja atraut savas mazās rociņas no ķimerēšanās. Paldies atsaucīgajam meistaram, kurš veltīja bērniem neaizmirstamu laiku un iedeva līdzi visus veidotos suvenīrus un vēl palielu māla gabalu, ar ko ķimerēties arī mājās.

Kur vēl iegriezties, esot Latgalē?

Podnieku dzrbnīcā "Ceplīši", foto - 1188

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas