Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Publiskās debatēs tiks iztaujāti Valsts prezidenta amata kandidāti

Latvijas karogs. Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas karogs. Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) piektdien, 26. maijā, organizēs publiskās debates ar Valsts prezidenta amata kandidātiem par tēmu "Ekonomiskā transformācija", informēja LTRK.

Ar izvirzītajiem kandidātiem - Uldi Pīlēnu, Elīnu Pinto, Edgaru Rinkēviču (JV) - par ekonomikas un tautsaimniecības izaugsmei nozīmīgiem jautājumiem diskutēs LTRK prezidents Aigars Rostovskis un LDDK prezidents Andris Bite.

Diskusijas laikā uzņēmēju organizāciju pārstāvji iztaujās prezidenta amata kandidātus par to, vai un kā prezidenta institūcija var sekmēt Latvijas ekonomikas un tautsaimniecības attīstības procesus, ekonomikas transformāciju un valsts konkurētspēju.

Pasākums sāksies plkst.14.30. Debates tiešraidē varēs vērot "Rīga TV24", kā arī LDDK un LTRK "Facebook" kontos.

Jau ziņots, ka maija pēdējā dienā gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām Saeimā pārstāvētās partijas ir pieteikušas trīs kandidātus. Valdošajā koalīcijā ietilpstošais "Apvienotais saraksts" amatam virza Pīlēnu, kurš ir "Apvienotā saraksta" dibinātājs, premjera partija "Jaunā vienotība" prezidenta krēslam piedāvā ārlietu ministra Edgara Rinkēviča kandidatūru, bet opozīcijā esošā frakcija "Progresīvie" prezidenta postenim virza publiskās pārvaldības eksperti Elīnu Pinto.

Nacionālā apvienība (NA) sākotnēji bija paredzējusi Valsts prezidenta amatam uz otro termiņu pieteikt pašreizējo valsts galvu Egilu Levitu, taču viņš no kandidēšanas atteicās, juzdams, ka koalīcijā trūkst atbalsta viņa ievēlēšanai. Pēc šāda Levita soļa NA arvien biežāk, komentējot gaidāmo vēlēšanu norisi, norāda uz nepieciešamību koalīcijai tomēr vienoties par vienu Valsts prezidenta amata kandidātu, to gan darot, pirmajās vēlēšanās amatā neievēlot nevienu.

Nevienam no trim oficiāli pieteiktajiem Valsts prezidenta amata kandidātiem pagaidām nav skaidra balsu vairākuma, lai uzvarētu vēlēšanās.

LTRK ir apvienojušies gandrīz 6000 biedru - visu Latvijas reģionu un nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi, asociācijas, pilsētu uzņēmēju klubi, un citas uzņēmēju apvienības.

LDDK ir nacionāla līmeņa darba devēju pārstāvis un sociālekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam. LDDK misija ir veidot Latvijas uzņēmējdarbību atbalstošu vidi, veicinot uzņēmēju konkurētspēju un pārstāvot darba devējus sociālā dialoga ietvaros nacionālā, Eiropas Savienības un starptautiskā līmenī.

Latvijas karogs. Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas karogs. Foto: Paula Čurkste/LETA

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas