Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Rančo “Ozolmājas” – fantastiska vieta, kur sagaida draudzīgi astaiņi un ragaiņi!

Ir kāda fantastiska atpūtas vieta visai ģimenei Balvu novadā, kurā dzīvo gan astaiņi, gan ragaiņi, kas sagaida savus apmeklētājus ar gavilēm. Lamas, kamieļi, kaziņas un aitiņas, āzīši un auniņi, ēzeļi, strausi, zaķi, poniji un vēl daudzi citi dzīvnieki, visi ziņkārīgi un ļoti draudzīgi – ļauj sevi pabarot un apmīļot rančo ”Ozolmājas”! Jā – draudzība te sit augstu vilni un jau tuvojoties aplokam, ar skaļiem sveicieniem pretī skrien viens pēc otra ragainis un astainis.

Ierodies ar našķiem, ja vēlies!

Rančo “Ozolmājas” viesojāmies aukstā ziemas brīvdienā, kad mīnusi bija divus desmitus zem 0. Atbilstoši saģērbušies un aprīkojušies ar karstu buljonu termosā, devāmies 2 stundu pastaigā pa plašo rančo. Līdzi mums bija liela bunte ar egļu zariem un maiss ar burkāniem, jo iepriekš saimnieks bija minējis, ka ir iespējams dzīvniekus pabarot, ja ir vēlēšanās. Rančo saimnieks apmeklētājiem piedāvā arī granulas, kas garšo zvēriem, un arī šo izdevību izmantojām. Jāsaka, ka dzīvnieki jau zina, ka apmeklētāji ierodas ar gardumiem un to neslēpj – ar gavilēm un cēli, jau pa gabalu ieraugot mūs, tie nāca katrs pie sava pie aploka malas, lai varētu panašķoties. Cik liels prieks bērniem pabarot ēzelīti, kaziņu, kamielīti! Aitas, lamas, pundurkaziņas, poniji, āzīši un citi zvēri – visiem tika pa našķim! Ne astaiņi, ne ragaiņi arī neiebilda, ja tos pabužina pazodē vai papaijā!

Neparastais ēzelītis

Pavisam neparasts, bet viens no draudzīgākajiem rančo ēzeļiem ir skaists, gaišs, zilacainis, kurš nepavisam nelīdzinās saviem tumšajiem sugasbrāļiem. Tas raitā solī un ar skaļiem sveicieniem joņo pie aploka malas jau pa gabalu mūs ieraudzījis un tikpat skaļi, bet jau ar žēlumu balsī atvadījās mums aizejot. Gaišais ēzelis ir īsts egļu zariņu kārumnieks un arī pieklājīgs - labprāt dalās ar savu kaimiņu - kamieli.

Tuksneša kuģi

Kamieļi ir te gana daudz. Pirmais, kas sagaida, ir neliela izmēra gaišā ēzelīša kaimiņos, bet citi jau tiešām līdzinās vareniem tuksneša kuģiem. No viena pat bija nedaudz bailīgi, “ka tik nenospļauda” bija pirmā doma, kas iešāvās galvā, jo tas sekoja putainu muti un pavisam nosiekalojies. Kamieļi taču tā darot. Bet nē – arī šis draugs kāri ēda našķus un visus pavadīja ar godu un cieņu, turklāt sausus. Šo tuksnešu kuģu izmēri lika sajusties piavisam smalki un niecīgi "Ozolmājās".

Zaķu dārzs

Rančo “Ozolmājas" ir arī zaķu dārzs, kas līdzinās mazai zaķu pilsētiņai. Tajā ir iespējams iet iekšā un no rokas ar burkāniem pabarot garaušus. Vietām zaķi sniegā bija izrakuši īstas zaķu alas un uz zaķu mājas fonā atausa atmiņā skats ar alā iesprūdušo Vinniju Pūku. Zaķi nebija tie, kas sagaidīja mūs ar ovācijām un atplestām ķepām, bet gluži kā teicienā par bailīgajiem zaķiem, steidzās tālāk, kā nu kurais, Tomēr, necik ilgi negaidot, bet straujas kustības neveicot un pietupjoties, arī bailīgie "ļaikatu ļekatu" sāka skrupstināt burkānus no mūsu rokām.

Citi zvēri

Šajā vietā dzīvo varenu ragu vērši un neparasti auni, āži, kazas un aitas. Kāda aitu ģimenīte ar mazu jēriņu arī pie aploka ļauj pabužināt savu kuplo vilnu. Strauss visā savā varenībā skraida savā pusē kā pārzinis, kuram visu jāredz un jāzina! Rančo aplūkojām arī zirdziņu un ponijus. Bērniem un mums par lielu prieku laipnais saimnieks iznesa nedēļu vecu kazlēniņu un ielika to tieši piecgadniecei rokās. Mazulīti arīdzan varēja samīļot un apčubināt saimnieka klātbūtnē. Bet mazais kazas bērniņš nav vienīgais mazulis rančo saimē. Ik pavasari te dzimst kumeliņi un citi dzīvnieciņi. Pavisam nesen piedzima 16 jēriņi un 6 mazi pundurkazlēni!

Rančo “Ozolmājas” ir atvērts saviem viesiem visa gada garumā, iepriekš gan jāpiezvana un jāvienojas par apmeklējumu. To var izdarīt pa tālruņiem 22314805 un 26160423. Ieejas maksa ir ļoti draudzīga – pieaugušajiem 4 EUR, bērniem 3EUR.

Apmeklētāju ērtībām te ir arī ēka ar nojumi, kurā baudīt savu maltīti, ērta vieta auto, ir arī mazmājiņa un galdi ar krēsliem piknikam vai vienkārši, lai atsēstos. Šeit ir pietiekami plašs gājēju ceļš, lai ērti pārvietotos arī ar bērnu ratiem, ragavām un arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Nelaid garām iespēju uzzināt arī par lieliskām atpūtas vietām Vidzemē - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Lasi arī:

Rančo “Ozolmājas”, foto - 1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas