Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tērvetes takas - ideāla vieta, kur aizbraukt ģimenēm ar bērniem

Nokļūšana pasaku zemē katram saistās ar ko citu – vieniem tas saistās ar princesēm un milžiem, citiem – ar nešpetnām raganām, vēl kāds noteikti minēs rūķīšus un citus brīnumainus tēlus – un viņus visus var sastapt Tērvetē! Šeit, pasaku mežā, kur dzīvo Annele, saimnieko Mežamāte un Sprīdītis dancina Lutausi, laiks paskrien nemanot! Pasaku valstība ir liela – un Annas Brigaderes radītajiem pasaku tēliem ir pievienojusies Rūķīšu karaļvalsts – te ir veseli rūķu ciemi, kur darbīgie rūķīši nes malku, strādā raktuvēs, lasa čiekurus, darina jaunus namus, muzicē, rūķu melderis maļ miltus dzirnavās un krāmē maisos. Turklāt Rūķu valstības iemītnieki ir ļoti viesmīlīgi un savās mājiņās ielaiž ikvienu, kam augums atļauj tajās iekļūt.

Dažas mājiņas ir patiesi mazas un tajās paviesoties var vien tie, kuri paši ir rūķu augumā, cilvēku mērogos runājot, nav pārauguši metra atzīmei. Taču citas mājiņas ir nedaudz lielākas un tajās var paviesoties pat visa ģimene. Rūķu mitekļi ir apbrīnojami iekārtoti – daudzos no tiem ir pat galdiņi un gultas, mazi lodziņi un istabiņas. Rūķu zeme aizrauj gan lielus gan mazus apmeklētājus.

Otrā meža malā Raganu silā apmetusies Ragana un Vells. Tiem, kuri šos tēlus vēl līdz galam nepazīst, ir iespēja izlasīt izsmeļošus aprakstus ar ilustrācijām. Taču apkārtne runā pati par sevi – Raganas māja, nosūnojusi un mazliet drūma stāv mežā uz vienas kājas. Tā ne tuvu nav tik cakaina kā Rūķīšu mājiņas, tomēr arī šeit durvis vaļā un, ja nav bailes – var tajā paviesoties. Māju uzrauga pūce un melnais kaķis, netālu ganās mazliet kroplīgie raganas zirģeļi, protams, arī galvenais lidaparāts – slota ir tepat.

Visi varoņi, mājiņas un vide ir tik ticami, ka patiešām liekas, ka pasakas ir atdzīvojušās. Laiks paskrien nemanot.

Cik daudz laika veltīt parka apmeklējumam?

Parks ir milzīgs, ja sākotnēji bijām plānojuši tajā pavadīt kādas 3 - 4 stundas, tad sapratām, ka šai laikā visu priekus nepaspējām izbaudīt – vien paspējām apskatīt Rūķīšu mežu un Pasaku mežu, taču neiemēģinātas palika “Tērvetes Gaisa takas”, kas ir aizraujoša atpūta bērniem, kā arī “Mini Zoo” aplūkojām vien pa gabalu, garām ejot – tajā ganījās kaziņas un citi sīkdzīvnieciņi, kas mazajiem būtu ļoti patikuši. Lai pilnībā izstaigātu parku un izbaudītu Tērveti, jārēķinās ar pilnu dienu, iespējams, pat divām, tādēļ noteikti ir vērts arī palikt pa nakti tepat parkam blakus esošā viesu namā

Vai parkā ir iespēja pusdienot?

Protams, ka, visu dienu pavadot mežā, vienubrīd vari sajust īsta vilka apetīti. Par laimi, te ir vairākas piknika vietas, kur var notiesāt savu līdzi paņemto ēdienu. Savukārt Rūķīšu mežā ir arī kafejnīca “Rūķu bodīte”, kas piedāvā ieturēt siltas pusdienas. Tāpat našķoties gribētāji var Rūķīšu pilsētā “Čiekure” izdzert saldējuma kokteili un iegādāties kādu kārumu.

Vai Tērvetes dabas takas ir izstaigājamas ar bērnu ratiņiem?

Tērvetes takas ir viegli mērojamas ar bērnu ratiņiem, īpaši Rūķīšu pilsētiņa, kur taciņas ir pietiekami gludas un platas. Raganas sils gan ir tāds… Kā jau pie raganas – ne gluži gluds, bet izbraukt var.

Velo nomas iespējas un vilcieniņš

Tērvetes dabas parkā vairākās vietās pie ieejām bija pieejama velosipēdu noma – patiesībā šī ir ļoti laba iespēja, kā parku aplūkot īsākā laikā. Ar kājām staigājot, jāatzīst, ka vienubrīd sāk pārņemt nogurums. Par laimi, parkā vairākās vietās ir Vilcieniņa pieturvietas, kurās ir norādes par vilciena izsaukšanas tālruni – viens zvans un pēc 10 minūtēm vilcieniņš ir jau klāt. Tā kā attālumi starp takām ir diezgan lieli, mēs izmantojām vilcieniņu, lai nokļūtu no Rūķu pilsētas Čiekures līdz Pasaku mežam, kur mitinās Ragana un Vells, un šī bija laba izvēle – brauciens bija vesels piedzīvojums, kājas mazliet atpūtās. Vilcieniņš un Velosipēdi gan nav iekļauti apmeklējuma biļetē, par tiem jānorēķinās atsevišķi.

Pieturvieta Kāzās – Raganas sils Tērvetē

Tērvetes Dabas takas ir iemīļojuši arī kāzinieki. Arī mūsu viesošanās laikā sastapām jauno pāri pie Sila raganas namiņa. Raganiņa uzņēma kāzu viesus, cienāja tos ar savām brīnumainajām virām, kā arī deva noderīgus padomus turpmākajai dzīvei. Pēc tam kāzinieki ceļu turpināja ar zaļo pasaku bānīti jeb vilcieniņu, kas ir patiešām pietiekami liels, lai vairākos vagonos satilptu viss viesu pulks. Jaunais pāris savā īpašajā dienā izmantos iespēju aizbraukt līdz skatu tornim, lai palūkotos uz laimīgo zemi no augšas.

Sprīdīša taka un atrakcijas bērniem

Tērvetes dabas takā ir vairākas aktīvas pieturvietas bērniem. Sprīdīša taka ar šķēršļu joslu aizrāva visu ģimeni – gāja lieli un mazi. Tāpat ir iespēja izstaigāt koka labirintu un izpētīt koka pili. Tērvetes gaisa takas būs vesels piedzīvojums tiem, kuri mīl šķēršļu takas kokos. Būs iespēja izbaudīt arī 200m garu nobraucienu.

Ko vēl var apskatīt Tērvetē?

Ja reiz esat atbraukuši uz Tērveti, ir vērts izbaudīt visu, ko tā sniedz – ne tikai Tērvetes dabas parku! Tepat blakus ir arī tauriņu māja, kā arī Baltijā lielākais tīklu parks, kas piesaista ar savu vērienu un krāsainajām atrakciju iespējām.

Pa ceļam noteikti redzēsiet arī Tērvetes veco koka pili – tā atrodas gandrīz pretī Annas Brigaderes muzejam – augstu kalnā paslēpusies starp priedēm. Iespaidīgi! Nepabrauciet garām!

Izlasi arī:


Rūķu dzirnavas, Tērvetes parks, Foto:1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas