Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vienkoču parks Līgatnē - pārsteigumiem bagāta pastaiga

Vienkoču parks Līgatnē pēdējo gadu laikā ir izaudzis par bagātīgu, skaistu apskates vietu un pastaigu taku. Ideāla vieta, kur aizbraukt brīvdienās ar ģimeni! Te var apbrīnot gan dažādus reālu vēsturisku ēku maketus, kas iekļaujas apkārtējā vidē kā mazi rūķu namiņi un izgatavoti pārsteidzoši līdzīgi oriģinālajām ēkām. Tāpat mežs ir pilns ar dažnedažādām koka skulptūriņām, tādēļ pastaigas laikā nepārtraukti jātur acis vaļā – kokos tup pūces, takas malā var sastapt zaķi, veiksmes nesēju krupi, dažādus kukaiņus un vaboles, koka gliemezi, cirslīti un daudzus citus.

Takas sākumā sastopam arī metāla spāres, zirnekļus un pat metāla runci, kas mitinās kalēja smēdē… Tepat blakus – arī kokamatniecības muzejs, kurā var aplūkot senos galdnieku instrumentus un dažādus izstrādājumus. Skaidas ap tiem liek domāt, ka šī darbnīca tiek izmantota joprojām. Muzeja tālākajā malā ir stikla siena, aiz kuras var vērot arī īsto darbnīcu. Te var redzēt jaunus māju maketus, kas ir tapšanas procesā, koka bļodas un laivas… Loti aizraujoši.

Meža pastaigu taka ved līdz pašai Līgatnes upītei, kur var arī apsēsties, pabradāt pa ūdeni un pabaudīt dabu. Te kokā izvērts makšķernieku sapņu loms – vesela virkne skaistu koka zivteļu, kas izskatās kā tuvējā upē noķertas, te starp kokiem arī raganas akmens un koka namiņš, kur ragana mitinās, tāpat iespējams apskatīt arī vienkoču laivas un dažādus citus dekoratīvus koka elementus.

Veca klētiņa un piena beņķis, milzu koka karote, siena grābeklis, pat moku rīki no viduslaikiem un vesela birstaliņa, kurā sadīgušas koka sēnes… Beigu beigās – te ir pat stūrītis, kas atgādina par kaitīgo radiācijas ietekmi uz vidi – bumbas imitācija ungāzmaskas…

Pa vidu visam ik pa laikam izvietoti lieli, skaisti kokā grebti svečturi, kas savu krāšņumu parāda ugunsnaktīs, kas parasti te norisinās oktobra sākumā.

Pastaiga ir viegla un ātri paiet arī mazākie pastaigas dalībnieki nenogurst no staigāšanas, jo visur, kur vien sper soli – atkal un atkal ir jauni brīnumi, ko redzēt.

Pastaigas ilgums – aptuveni 1,5h. Lielāko daļu celiņu ir iespējams iziet arī ar ratiem. Grūtāks būs posms augšup pa kalnu no upītes. Ja spēka mazāk – tad šo līkumiņu var izlaist.

Ko vēl apskatīt Līgatnē:

Līgatne ir bagāta ar dažādām atpūtas iespējām, tadēļ te ir vērts pavadīt vairāk laika, iespējams, pat vairākas dienas - būs, ko darīt!

Tepat netālu - arī iespaidīgā Straupe ar Lielstraupes pili un netālu esošajiem Vējiņu pazemes ezeriem, kas noteikti jāapskata – ļoti iespaidīgi!

Nelaid garām iespēju uzzināt par citām lieliskām atpūtas vietām Vidzemē - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Vienkoču parks Līgatnē, makets, foto:1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas