Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vilciena pasažierus atstāj meža vidū

Pasažieru izlaišana. Foto: Ekrānšāviņš no twitter.com/GirtsTrekters

Pasažieru izlaišana. Foto: Ekrānšāviņš no twitter.com/GirtsTrekters

Dispečera kļūdas dēļ svētdienas rītā atcelti vairāki vilcieni maršrutā Rīga-Jelgava, liecina AS "Pasažieru vilciens" (PV) sniegtā informācija

Atcelti tika reisi plkst.7.40 no Rīgas, kā arī plkst.8.37 no Jelgavas. Problēmas bija radušās pirms pieturas punkta "Dalbe".

Kā skaidro PV, "Latvijas dzelzceļa" dispečera kļūdas dēļ vilciens no Rīgas plkst.7.40 tika nosūtīts pa dzelzceļu, kura kontakttīklā nav sprieguma, tāpēc elektrovilciens apstājās pirms pieturas punkta "Dalbe".

Ņemot vērā, ka pieturas punkts "Dalbe" atradās pārsimt metru attālumā no vilciena apstāšanās vietas, pasažieri devās uz to, lai turpinātu ceļu līdz Jelgavai ar nākamo vilcienu. Šis vilciens ieradies ātrāk, nekā būtu bijis iespējams piesūtīt autobusu, uzsver PV. PV atvainojas pasažieriem par sagādātajām neērtībām.

Sašutumu par šo situāciju pauduši arī cilvēki sociālajos tīklis, norādot: "Latvija nav vienīgā Eiropas valsts, kurā apstājās vilciens, bet esmu drošs, ka citās ES valstīs tevi neizmet meža vidū bez alternatīva piedāvājuma nokļūšanai galamērķī" .

https://twitter.com/GirtsTrekters/status/1726189055371784202

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P) gan uzskata, ka šāda rīcība ir nepieļaujama.

Ministrs skaidro, ka tuvākās stacijas "Dalbe" perons bija netālu un redzams no mašīnista kabīnes, tāpēc mašīnists atļāva vilcienam ripot stacijas virzienā, nevis strauji bremzēja. Vilciens apstājās 200 metrus pirms stacijas, un tika izdarīta izvēle negaidīt uz vietas autobusu, bet instruēt pasažierus doties līdz stacijai kājām. Speciāli norīkots autobuss ierastos pēc pasažieriem vairākas stundas vēlāk nekā jauns vilciens, apgalvo Briškens.

Tomēr viņš uzsver, ka ir bīstami un nepieļaujami pasažieriem likt pārvietoties tādu attālumu pa sliedēm.

Ministrs vērš uzmanību, ka nav izstrādāts pietiekami labs rīcības algoritms, kā rīkoties šādās situācijās. Tas pieredzēts jau pagājušā mēneša vētras laikā. Turklāt cilvēciskas kļūdas ir jānovērš pirms tās notiek - ar papildus mehānismiem reisu vadībai, īpaši remontdarbu laikā. Visbeidzot ārkārtas situācijās uz autobusu nevajadzētu gaidīt stundām ilgi, norāda politiķis.

Viņaprāt, problēmu cēloņi slēpjas ilgstošā investīciju nepietiekamībā dzelzceļa pamatinfrastruktūrā. Ministrs esot nodevis abu uzņēmumu vadībai, ka šādi pasažieru drošības pārkāpumi nedrīkst atkārtoties.Pasažieru izlaišana. Foto: Ekrānšāviņš no twitter.com/GirtsTrekters

Pasažieru izlaišana. Foto: Ekrānšāviņš no twitter.com/GirtsTrekters

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas