Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Auto īpašnieki aicināti bez maksas nodot izlietoto motoreļļu

Foto: "Pixabay"

Foto: "Pixabay"

Lai vērstu uzmanību uz auto servisos radīto bīstamo atkritumu atbildīgu apsaimniekošanu, kampaņā "Nodod motoreļļu, nevis planētu!" līdz 2.jūnijam bez maksas aicina nodot izlietotās motoreļļas, aģentūru LETA informē "Latvijas Zaļais punkts" pārstāvji.

Izlietoto motoreļļu aicināti nodot ikviens interesents, tostarp auto servisi, lauku saimniecības, rūpnīcas un citi uzņēmumi vai fiziskas personas, kam ikdienā tiek uzkrātas šīs vielas.

Organizatori norāda, ka savākšana tiek nodrošināta no kampaņas dalībnieka noteiktās adreses pēc iepriekšējas pieteikšanās, zvanot "Eko osta" vai piesakot izvešanu mājaslapā "www.ekoosta.lv".

Vienlaikus organizatori vērš uzmanību, ka minimālais vienā reizē bez maksas nododamais motoreļļas apjoms ir 200 litri. Lai nodrošinātu pakalpojumu bez maksas un lai pēcāk būtu iespējams īstenot savāktās motoreļļas pārstrādi, tai jābūt bez citu vielu piemaisījumiem.

Kā informē "Latvijas Zaļais punkts" pārstāvji, Latvijas tirgū ik gadu nonāk aptuveni 15 000 tonnu dažāda veida smēreļļu, tostarp arī motoreļļas, kas ir viens no autoservisos visbiežāk radītajiem bīstamajiem atkritumiem, kam nepieciešama speciāla apsaimniekošana. 2021.gadā tirgū nonāca 15 287 tonnas smēreļļu.

Vienlaikus no tirgū laistā apjoma teju 10 000 tonnas šo vielu "aizplūst garām" to pareizai apsaimniekošanai, tādējādi draudot piesārņot vidi.

Organizatori atgādina, ka bīstamos atkritumus jau to rašanās vietās jāapsaimnieko atbildīgi - jāuzglabā tikai izturīgos un drošos konteineros un pēc tam jānodod atkritumu apsaimniekotājam, kuram ir izsniegta speciāla atļauja. Daļa bīstamo atkritumu ir viegli uzliesmojoši un rada paaugstinātu ugunsbīstamību. Sadedzinot motoreļļas, atmosfērā nonāk virkne kaitīgo vielu, piemēram, hlors, broms, naftas produkti, policikliskie aromātiskie ogļūdeņraži un citi ķīmiskie savienojumi.

Kampaņu rīko "Latvijas Zaļais punkts" kopā ar "Eko Osta" un kampaņas atbalstītājiem - biedrību "Auto asociācija" un SIA "Albert Berner".

Jau ziņots, ka 2021.gadā "Latvijas zaļais punkts" strādāja ar 10,925 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 16,6% vairāk nekā 2020.gadā, bet uzņēmuma pelņa pieauga 3,8 reizes un bija 4,912 miljoni eiro. Finanšu rādītāji par 2022.gadu vēl nav publicēti.

"Latvijas zaļais punkts" reģistrēts 2000.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,087 miljoni eiro, liecina informācijas "Firmas.lv". "Latvijas zaļā punkta" akcionārs ir AS "Eco Baltia". "Eco Baltia" akcionāri, pēc kompānijā vēstītā, ir fonda "INVL Baltic Sea Growth Fund" meitassabiedrība Lietuvas "BSGF Salvus" (52,81%), Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (30,51%) un uzņēmuma vadība (16,68%).

Foto: "Pixabay"

Foto: "Pixabay"

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas