Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Dārza darbi un slavenības - 1188.lv lasītāju intereses 2021.gada 1.ceturksnī

Ko meklē internetā, Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Ko meklē internetā, Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Tas, ko cilvēki dara internetā, atspoguļo, kas viņus interesē, kas satrauc un kas viņiem ir svarīgi. 1188.lv portāls ir apkopojis informāciju par to, kas tad bija aktuāli šī gada pirmajā ceturksnī portāla lasītājiem. Kas tika meklēts un lasīts 1188.lv?

Līdz ar attālināto iepirkšanos TOPa augšgalā izvirzījusies interese par pasta un piegādes pakalpojumiem. Aktualitāti saglabājuši arī veselības centri un zobārstniecības, bet pandēmijas ietekmē strauju kāpumu piedzīvojis pieprasījums pēc laboratorijām. Pieprasītas bija dažādas valsts iestādes, autoservisu pakalpojumi un rezerves daļas, pārtikas tirdzniecība u.c. Savukārt pandēmijas laika ierobežojumu ietekmē mazāks nekā ierasts bija autobusu un vilcienu sarakstu meklējumu skaits. Cilvēki mazāk pārvietojās, vairāk lasīja dažādus izklaidējoša satura rakstus, sekoja slavenībām, kā arī bija jomas, kurās šī gada sākums iezīmējās ar pastiprinātu cilvēku interesi.

Lūk, jomas, kas 2021.gada pirmajā ceturksnī 1188.lv piedzīvoja lielāko kāpumu:

Dārza darbi. Sezonālās tendences saglabājas, tuvojoties pavasarim, strauji pieauga pieprasījums pēc stādaudzētavām un sēklām (par 28% vairāk nekā pērnā gada atbilstošajā periodā), augu aizsardzības līdzekļiem, kā arī dārza un meža tehnikas veikaliem. Arī interese par dārza dizainu un labiekārtošanu 1.ceturksnī ir palielinājusies. Cilvēkus interesēja gan uzņēmumi, kas sniedz pakalpojumus, gan iespējas iegādāties preces attālināti, kā arī dažādi noderīgi raksti par dārza tēmu.

Būvmateriāli un celtniecības veikali bija vieni no TOP pieprasītākajiem un piedzīvoja kāpumu. Arī citās nozarēs, kas saistās ar remontu un māju – piemēram, elektromontāža, avārijas dienesti, santehniķi, apkures katli - bija vērojams intereses kāpums, cilvēki par tām interesējās vairāk nekā iepriekšējā ceturksnī vai pērnā gada attiecīgajā periodā.

Vairāk labiekārto kapa vietas. Lielāku uzmanību cilvēki pievērsa arī savu mīļoto piemiņas vietu labiekārtošanai un apkopei. Interese par kapu pieminekļiem 1188.lv portālā palielinājusies par 66%, ja salīdzina ar iepriekšējo ceturksni, un par 8% salīdzinājumā ar pagājušā gada atbilstošo laika periodu.

Aktīvāk pievēršas hobijiem. Interese par mednieku un makšķernieku veikaliem šī gada 1Q palielinājās par 14% salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni un par 24% salīdzinājumā ar 2020.gada 1.ceturksni. Neizpalika arī sezonālie hobiji – cilvēkus interesēja slēpošanas un slidošanas iespējas. Tāpat palielinājusies interese par velosipēdu iegādi.

Kritumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, protams, izjuta nozares, kas visvairāk tika skartas pandēmijas ierobežojumu dēļ – peldbaseini, sporta klubi, boulings un dažādas izklaides vietas, koncertzāles. Tāpat uz laiku samazinājās interese par skaistumkopšanas nozari, lai gan nepārtraukti saglabājās cilvēku vēlme būt skaistiem, sportiskiem un veseliem – to novērojām, raugoties, cik daudz cilvēku lasīja 1188 padomrakstus par šīm tēmām.

Arvien vairāk lasīja padomrakstus

1188 padomrakstu apmeklējums strauji aug un cilvēki arvien vairāk lasa 1188.lv portālā publicēto saturu. Mūsu lasītāji īpaši ir iecienījuši ezotēriku un horoskopus – interese par to, kas notiek ar Dvēseli pēc nāves, kurām zodiaka zīmēm šis gads būs veiksmīgs un ko sola zvaigznes, vai ir iespējams attīstīt gaišreģa spējas u.c.

Tāpat ļoti aktuāli ir bijuši raksti par veselības tēmu, piemēram, kā atpazīt veģetatīvo distoniju, kam jāpievērš uzmanība, ja ir sapūsts zobs, kā atpazīt iespējamās pazīmes, ka pusaudzis varētu lietot narkotiskās vielas, kad apmeklēt neirologu u.c. 1188.lv portāla lasītājus interesēja arī praktiskas dabas jautājumi – kādos gadījumos par preču sūtījumiem jāmaksā PVN nodoklis, kā uzsākt šķiršanos, kā nokārtot maksātnespēju, kā tikt galā ar žurkām, kā droši braukt ziemas apstākļos u.c. Lai atrastu atbildes uz cilvēkus interesējošajiem jautājumiem, mēs vēršamies pie nozaru speciālistiem, kas var padalīties ar savu pieredzi un ieteikumiem.

Īpaši iecienīti pirmajā ceturksnī bija raksti, kas attiecas uz vietējo tūrismu, atpūtu dabā, dabas taku apskatīšanu un ieteikumiem, ko redzēt, kur aizbraukt un ko vērts apskatīt.

Vairāk izklaides un atpūtas internetā

Lasītājus arvien vairāk interesē arī izklaidējošs saturs, ziņkāre par to, kā šajā pandēmijas laikā veicas slavenībām, kas notiek karstākajos TV šovos, kur atpūsties un ko nepalaist garām savos TV ekrānos. 1188.lv Lasītāji labprāt seko līdzi pašmāju realitātes seriāla “Ģimene burkā” notikumiem, “Slavenības bez filtra” varoņu dzīvēm, kā arī intervijām ar pašmāju iemīļotām personībām.


Ko meklē internetā, Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Ko meklē internetā, Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas