Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādi ir 2023. gadā līdz šim pirktākie motocikli Latvijā?

KTM motocikls. Foto: Unisplash

KTM motocikls. Foto: Unisplash

2023.gada pirmajā ceturksnī iedzīvotāji Latvijā iegādājušies par 16% vairāk motociklu nekā pirms gada, un par populārāko motociklu zīmolu pirmajos trīs mēnešos kļuvusi Honda, kas teju dubultojusi pārdošanas apjomus, liecina Citadele Leasing apkopotā informācija.

Motociklus Latvijā joprojām biežāk iegādājas privātpersonas, kuru pirkumi pirmajos trīs mēnešos veido 63% no tirgus. Mērot pret aizvadīto gadu, privātpersonu pieprasījums pēc motocikliem kāpis par 11%, savukārt juridiskām personām - par 20%.

Populārākā motociklu marka pirmajā ceturksnī bijusi Honda - šos motociklus iedzīvotāji pirkuši par 89% vairāk nekā gadu iepriekš. Iecienītāko zīmolu trijniekā ir arī Yamaha un BMW, kas pērn šajā laika periodā bija topa galvgalī. KTM šogad izdevies kāpināt pārdošanas apjomus par 58%, ierindojoties 4. vietā.

Līzingā pirktākais modelis šogad ir BMW R1250GS Adventure, kas iegādāts vairāk nekā 3 reizes biežāk, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Iedzīvotāju vidū populāra izvēle bijusi arī Yamaha XTZ 690, kā arī rollera tipa transportlīdzeklis Honda WW125A.

"Motociklu sezona ir atsākusies, un tiem, kas domā par jauna motocikla iegādi, der atcerēties, ka jārēķinās ar dažāda veida izmaksām - laikapstākļiem atbilstoša ekipējuma iegādi, kā arī regulāru motocikla tehnisko apkopi, kas ir sevišķi svarīga, ņemot vērā, ka aptuveni pusgadu motocikls netiek aktīvi lietots. Šīs pozīcijas jāņem vērā, lai objektīvi aprēķinātu, cik izmaksās motocikla uzturēšana gada laikā," norāda Pēteris Plaudis, Citadele Leasing vadītājs Latvijā.

No jauna reģistrēto motociklu rindās elektriskie motocikli veido nedaudz vairāk kā 2% no kopējā šīs kategorijas transporta līdzekļu skaita - tas ir aptuveni tikpat, cik fiksēts pērn.

Iegādājoties motociklu, iedzīvotāju vairākums izvēlas melnas krāsas motociklu, un iecienītāko krāsu trijniekā ir arī pelēkas un baltas krāsas spēkrati.

Lasi vēl:

KTM motocikls. Foto: Unisplash

KTM motocikls. Foto: Unisplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas