Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāds ir 55 gadus ilgas laulības noslēpums? Atklāj psihoterapeits Gatis Līdums

Mīlestība. Foto: Unisplash

Mīlestība. Foto: Unisplash

Ģimenes psihoterapeits Gatis Līdums uzstāšanās laikā forumā “Līdere” dalījās atziņās par to, kāds ir veiksmīgas laulības noslēpums un kā ar partneri saglabāt labas attiecības pat vairāk nekā 55 gadus.

Psihoterapeits atbildēja uz jautājumu, kas pāriem sagādā vislielākās problēmas: “Dažādības spēks. Padomājot sapratu, ka ar šo esmu strādājis visu savu terapeita karjeru. Ar pāriem vai ģimenēm, kuras pie manis atnāk, sapratu, ka šis "dažādības spēks" viņiem ir sabeidzis dzīvi.”

Viņš norāda, ka cilvēks savu dažādības spēku mēģina dažādi prezentēt, un tas noved pie strīdiem, konfliktiem, nesaskaņām, bieži vien arī ļoti nopietniem. Un tad pāri mēģina kaut kā to visu savākt pie terapeita.

“Tas ir kā ar atomenerģiju – prasmīgi apsaimniekojot, tā dara daudz laba. Tas relatīvi ir tīrs enerģijas avots, un dzīve var būt skaista, bet, ja to darāt neprasmīgi, tad jums ir Černobiļa, Fukušima un ļoti daudz nelaimīgu cilvēku," stāsta Līdums.

Speciālists stāsta, ka viņa vecāki ir kopā jau vairāk nekā 55 gadus. Kad Ziemassvētkos pie svētku galda viņiem jautāts, kāds ir tik ilgas laulības noslēpums, Līduma tēvs esot atbildējis – tā ir pazemība.

Pēc psihoterapeita teiktā, pazemība ir klausīšanās. Daudzi šo prasmi nemāk, tai vietā izmantojot uzglūnošo klausīšanos – viņi noķer kādu vārdu, tam pielīp un gaida, kamēr otrs beigs runāt, lai varētu komentēt tikai to vienu konkrēto lietu.

“Tas noved pie tā, ka partneris jūt, ka tu viņā neklausies. Jo viņam bija vēl kas sākāms, bet viņš nepaspēja, jo tu sāki jau viņu "ārstēt". Tā nav klausīšanās, kas raksturīga pazemībai,” stāsta Līdums.

Viņš skaidro, ka patiesa klausīšanās otrā noved pie cieņas – jūs klausāties otra teiktajā, liekot viņam justies cienītam. Šī te pazemība arī dod sava veida priekšrocības.

“Ja uzmanīgi klausāties un izrādāt cieņu, jūs varat savā partnera "pārlūkprogrammā" ielikt visas savas "sīkdatnes". Un tad var labi saprast, kā viņš domā, kā operē "operētājsistēma", kas viņu interesē, kur viņš skatās, kā strukturē argumentu, kāda ir loģika,” tā psihoterapeits.

Lasi vēl:

Mīlestība. Foto: Unisplash

Mīlestība. Foto: Unisplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas