Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādu sporta veidu izvēlēties pēc 30?

Pēc pandēmijas ikvienam būtu nozīmīgi atrast savu veidu fiziskai aktivitātei. To gan vajadzētu izvēlēties gudri, laikus domājot par savu locītavu veselību. Īpaši tas ir aktuāli cilvēkiem pēc 30 gadu vecuma. Traumatologs ortopēds Visams Rafaels uzsver, ka locītavas bojā jebkura kustība, kas saistīta ar triecienu. "Skriešana, lēcieni, braukšana ar velosipēdu pa nelīdzenu ceļu - tas viss rada triecienus, kas ir kaitīgi locītavu veselībai. Līdzīgi ir, piemēram, arī ar volejbolu un basketbolu - piezemējoties pēc lēciena, pēdas saņem triecienu, kas traumē locītavas, futbolu, kas nozīmē regulārus sitienus ar kāju pa bumbu. Protams, segums zem kājām triecienu spēku var izmainīt. Ja šos sporta veidus, piemēram, volejbolu, pārnes uz pludmali, smiltis amortizē triecienu un locītavām tiek nodarīts mazāks ļaunums," skaidro ārsts, "Populārā skriešana arī nebūt nav locītavām nekaitīga nodarbe, jo, pēdai saskaroties ar zemi, rodas neliels trieciens. "Jo organisms ir jaunāks, jo mazāk kaitīgi ir minētie sporta veidi, taču jāņem vērā, ka tie ietekmēs locītavu veselību nākotnē," teic Visams Rafaels. Kādi tad būtu drošākie sporta veidi llocītavām?

Pēc 30 gadiem piemērotākās sporta nodarbes ir...

Jo fiziski aktīvāks ir cilvēks, jo labāk tiek eļļotas viņa locītavas. Tiesa, ieteicams, jo īpaši iesācējiem vecumā pēc trīsdesmit gadiem, izvēlēties tādus sporta veidus, kas locītavām nerada triecienus. Visams Rafaels iesaka: "Locītavām noderīgi būs muskulatūras treniņi:

  • muskuļu spēka vingrinājumi un dziļās muskulatūras vingrinājumi trenažieru zālē,
  • velotrenažieris vai braukšana ar velosipēdu pa gludu virsmu,
  • airēšana,
  • peldēšana.
Ja ir jāizveido treniņu top, sākot ar locītavām draudzīgāko nodarbošanos, tad pirmajā vietā būs peldēšana, otrajā - velotrenažieris, un trešajā - pārējie minētie sporta veidi.

Nekaitīga locītavām un laba visam organismam ir nūjošana, jo tās laikā slodze tiek pareizi sadalīta uz ceļu, gūžu, elkoņu, plecu locītavām. Salīdzinot - ilgstoša staigāšana vai ātra iešana tik laba nebūs, jo visus triecienus uzņems tikai ceļu locītavas. Savukārt skriešana šajā sportisko aktivitāšu sarakstā ierindojas aiz iepriekš minētās, tā kā ir traumatiskāka par ātru iešanu un ilgstošu staigāšanu."

Kā mazināt triecienu spēku?

Lai sportojot mazinātu triecienu uz locītavām, īpaši svarīgi ir divi faktori - apavi un segums.

Segums

Locītavām labvēlīgs ir mākslīgais segums stadionā, meža takas vai pludmales smiltis. Savukārt lielāko ļaunumu locītavām var nodarīt, sportojot uz asfalta vai bruģa.

Apavi

Apavos ir vērts ieguldīt līdzekļus, ja plāno regulāras fiziskas aktivitātes. "Iegādājoties apavus, svarīgi ņemt vērā, ar ko tieši tajos nodarbosies un vai ražotājs šos apavus ir paredzējis šādam nolūkam. Tas nav tikai mārketings! Mūsdienu tehnoloģijas un izejmateriāli ļauj apavus ražot mērķtiecīgi, konkrētai aktivitātei. Ja, piemēram, patīk darboties vairākos sporta veidos un nav iespēju katrai aktivitātei - skriešanai, basketbolam, futbolam - izvēloties savus apavus, iesaku iegādāties vienus labus sporta apavus un papildu - konkrētam sporta veidam paredzētas apavu iekšzoles - tās labi fiksēs pēdu un mazinās triecienu risku," saka ārsts.

Lasi arī šos rakstus:

Arī Kašers, pēc sportošanas atsākšanas, ir piedzīvojis acīmredzamas pārvērtības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas