Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc ērci nekādā gadījumā nedrīkst raut ārā ar kailām rokām?

Ērce. Foto: Unislpash

Ērce. Foto: Unislpash

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) šī gada pirmā ērce tika noņemta 21. martā. Latvijas Infektoloģijas centra vadītāja Baiba Rozentāle Latvijas Televīzijai pastāsta, kā mājas apstākļos vispareizāk noņemt piesūkušos ērci.

Ārste skaidro, ka lielākā daļa cilvēku, kuriem piesūcas ērce, nesaslimst ar tās pārnēsātajām slimībām.

“Piesūcoties ērcei, lokālās šūnas ir pietiekami spēcīgas, lai pirmos ierosinātājus iznīcinātu. Līdz ar to cilvēkam nekāda klīnika neattīstās. Mazākam procentam attīstās lokālās formas ar sārtiem plankumiem, ko sauc par eritēmu. Tad ir jāiet pie ģimenes ārsta un jāsaņem antibiotikas,” stāsta Rozentāle.

Ko darīt, ja piesūkusies ērce?

Ja cilvēkam ir piesūkusies ērce un mājās ir kāds spirtu saturošs šķīdums, piemēram, degvīns, to jāielej vates piciņā un jāpatur uz ērces. Ārste skaidro, ka tas jādara tādēļ, lai ērce apreibtu. Pēc tam ar pinceti ērci var izraut.

Galvenais to neaiztikt ar kailām rokām, jo pirkstos var būt mazi, nemanāmi pušumi, kas ļauj baktērijām iekļūt asinīs.

Rozentāle uzsvēra: "Ja ērce ir piesūkusies tā kārtīgi ar asinīm un galviņa ir iekšā, tad viņu izņemt ir ievērojami grūtāk. Iznāk tā, ka norauj tai ķermeni. Cilvēki bieži uztraucas, ka tur palika iekšā. Tas taču ir tā kā skabarga, svešķermenis. Nekur nevajag doties. Viņa neko tur [neizdala], būdama saraustīta, – ne vīrusus, ne baktērijas. Baktērijas no zarnu trakta nokļūst. Tāpēc vajag ļaut organismam dabīgi atgrūst mazo galviņu."

Pēc tam, kad ērce noņemta, 2–4 nedēļas jāseko līdzi savam veselības stāvoklim. Ja paaugstinās temperatūra, parādās galvassāpes, gripai līdzīgi simptomi, – tas var liecināt par encefalītu. Savukārt, ja ērces piesūkšanās vietā vai tālāk no tās veidojas sarkans laukums (eritēma), tad tas var liecināt par laimboreliozi (Laimas slimību). Šādos gadījumos nekavējoties jāvēršas pēc palīdzības pie ārsta.

Ieskaties arī šajos rakstos:

Ērce. Foto: Unislpash

Ērce. Foto: Unislpash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas