Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc sanest siltumnīcā sniegu?

Sniegs, foto - Aaron Burden, Unsplash

Sniegs, foto - Aaron Burden, Unsplash

Dzirdēts, ka dārznieki sanes siltumnīcā sniegu. Diez vai tas ir aiz gara laika un prieka pēc. Protams, rodas jautājums, kāpēc tā dara un vai tas vispār ir vajadzīgs?

Sniegs dabā nav tāpat vien!

Kārtīgā ziemā zemi parasti pārklāj sniega sega. Un ne pa velti - daba visu ir pārdomājusi līdz smalkākajām detaļām. Sniegs palīdz augsnei nesasalt un uzturēt to pietiekami siltu, lai augi būtu droši paslēpti. Pateicoties sniegam, ziemas stādījumi spēj izturēt zemu temperatūru, augi nesasalst, un pavasarī ik gadu mūs priecē ar jauniem asniem.

Ar sniegu klāti augļu krūmi ziemas otrajā pusē ir pasargāti no saltā laika, plaisām, kas rodas sala dēļ un saules apdegumiem. No sniega daudzuma, kas krīt ziemas laikā ir atkarīga arī turpmākā raža. Bezsniega ziemas ar zemu temperatūru dārzam, patiesībā, ir īsta katastrofa, jo koki un krūmi sasalst. Bet vai sniegs ir vajadzīgs arī siltumnīcā? Viedokļi dalās, bet tomēr liela daļa dārznieku to dara katru gadu un pat nedomā rīkoties savādāk. Sniegs siltumnīcā nekaitēs, turklāt tas tur ir pat noderīgs. Lūk, kāpēc:

Sniegs mitrina un nodrošina mikroelementus

Siltumnīca ir slēgta telpa kurā izveidojas savs mikroklimats. Arī ziemā tajā ir vienmēr siltāk. Sniegs siltumnīcā ir nepieciešams, lai pirms stādīšanas mitrinātu augsni. Izkausētajā ūdenī papildus dzīvību radošajam mitrumam ir daudz noderīgu mikroelementu. Tāpēc agronomi vienmēr norāda, ka augsni labāk laistīt ar lietu vai kausētu ūdeni.

Cik daudz un kad sanest siltumnīcā sniegu?

Daudzi dārznieki visu ziemu periodiski sanes sniegu siltumnīcā. To gan darīt nav ieteicams, pretējā gadījumā pavasarī siltumnīcā var izveidoties īsts purvs, jo iekštelpās liekais mitrums iztvaiko daudz ilgāk. Nav ieteicams sanest arī lielu daudzumu sniega, ja gruntsūdens virsma ir augstā līmenī. Var izveidoties dubļi, kas var neizžūt līdz pat jūnijam.

Labākais laiks, kad sniegu sanest siltumnīcās, ir februāris. Tas vienmērīgi jāsadala pa visu siltumnīcas perimetru, bet sniega kupenas biezumam siltumnīcā uz zemes jābūt 50 - 80 cm. Sniegu nevajag blīvēt ar lāpstu! Tādējādi tiks izjaukta gaisa caurlaidība. Sniega sega izveido sava "kažoku", kas slikti vada siltumu, sasildot augsni.

Neņem sniegu no tām vietām, kur aug krūmi, koki un citi augi. Nedabiski noņemta “sniega sega” var izraisīt sliktu ziemāju stādījumu parādīšanos.

Lasi arī:

Sniegs, foto - Aaron Burden, Unsplash

Sniegs, foto - Aaron Burden, Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas