Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ko pārbaudīt automašīnai rudenī, lai tā būtu droša braukšanai ziemā

Lai pirmās salnas un sniegs nesagādātu nepatīkamus pārsteigumus, autobraucējiem nepieciešams savus spēkratus jaunajai rudens/ziemas sezonai sagatavot jau laicīgi.

Kādas lietas mašīnā vari pārbaudīt paša spēkiem:

  • Riepu nodilums un riepu spiediens

Rudens sezona nāk biežiem nokrišņiem un slidenām brauktuvēm, tādejādi pagarinot bremzēšanas ceļu. Tāpēc ļoti svarīgi , lai riepas būtu labā stāvoklī un atbilstošas braukšanai. Vasaras riepām protektoram jābūt vismaz 3mm augstumā, bet ziemas riepām – 4,5mm. Ja riepas sasniegušas šo minimumu, tās obligāti jāmaina. Arī riepu gumijai ir derīguma termiņš: ziemas -5-6gadi, vasaras – 10 gadi. Informāciju par riepas izgatavošanas datumu var atrast uz tās sāniem, kur atzīmēti 4 cipari, tie apzīmē attiecīgi izgatavošanas nedēļu un gadu. Noskaidrot kāds ir atbilstošs spiediens tava auto modelim ir iespējams, apskatot uzlīmi, kas parasti automašīnai ir izvietota durvju panelī.

  • Eļļas līmenis

Svarīgi sekot līdzi eļļas līmenim, kā arī ieteicams nomainīt filtru, obligāti tas jāpaveic, ja esi iegādājies jaunu auto un nezini, cik sen tas darīts.

  • Vējstiklu slotiņas

Vējstiklu slotiņas jāmaina, kad tās savu laiku nokalpojušas un vairs nefunkcionē tik labi, kā vajadzētu. Tas nepieciešams, lai saglabātos laba redzamība un varētu izvairīties no sadursmēm gan diennakts tumšajā laikā, gan dienās, kad līst.

  • Pārejai no vasaras uz ziemas degvielu ir jānotiek savlaicīgi – neturi ilgstoši pilnu bāku ar degvielu, ko esi ielējis vasarā.

Pie lieliem mīnusiem, sajaucot ziemas un vasaras degvielu, tā mainīs konsistenci un nepildīs savas funkcijas pilnvērtīgi, kā arī atstās nosēdumus uz filtriem, kas var novest pat pie stāvokļa, ka mašīnu nevar iedarbināt. Tas ir svarīgi dīzeļdzinējiem, jo ar benzīnu tādas problēmas nerodas.

Lietas, kas jāpārbauda servisā:

  • Bremžu sistēma;
  • Akumulatora stāvoklis;
  • Pretslīdes sistēma;

Autoserviss “STR motors” saviem klientiem piedāvā plaša spektra, stabilu un uzticamu autoservisu, nodrošinot, ka mašīna vienmēr būs gatava braukšanai.


Automašīna, Image by Free-Photos from Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas