Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Latviešu slavenības, kuras gājušas bojā autoavārijā

Latvijā gandrīz katru dienu nākas dzirdēt par kārtējo autoavāriju – ir gadījumi, kuri beidzas pat bez mazākās skrambiņas, taču diemžēl ir arī gadījumi, kad tās mēdz beigties arī ar kāda nāvi. Visskaļāk sabiedrībā izskan avārijas, kurās dzīvību zaudējis kāds visā valstī zināms cilvēks.

Dzīvību atņem dzērājšoferis

2022.gada 19.augustā dzīvību zaudēja 36 gadus vecais mūziķis Andrejs Šmelovs, kurš šķērsoja regulējamu gājēju pāreju Rīgā, Maskavas ielā, kad kāds "BMW" šoferis alkohola reibumā nesamazināja ātrumu, tuvojoties pārejai; trieciena rezultātā vīrietis aizlidojis aptuveni 20 metrus un notikuma vietā gājis bojā. Andrejs Šmelovs bija talantīgs bundzinieks, kas strādāja ar vairākiem kolektīviem, kā arī muzicēja izrādēs Mihaila Čehova teātrī.

Liktenīgais 11. kilometrs

2004. gadā 23. maijā Rīgas rajonā, Rīgas-Jelgavas šosejas 11. kilometrā grupas “Prāta vētra” basģitārista Gundara Mauševica jeb Mumiņa vadītā automašīna nenoskaidrotu iemeslu dēļ, braucot Jelgavas virzienā, pēkšņi mainīja kustības virzienu, šķērsoja ceļu sadalošo zaļo joslu un ielidoja ceļa malā esošajā kūdras purvā. Mūziķis atrasts vairākus desmitus metru no auto. Avarējušo automašīnu 24. maija pēcpusdienā pamanīja kāds garāmbraucējs, bet bojāgājušo mūziķi atrada policija, pārmeklējot apkārtni vairāku desmitu metru attāluma no transportlīdzekļa. Mumiņam bija vien 29 gadi.

Viena nejauša kustība

2003. gada 26. jūlijā autoavārijā Nīcgales pagastā uz Rīgas-Daugavpils šosejas bojā gāja grupas “Līvi” bundzinieks Dainis Virga un grupas skaņu operators Juris Jakovļevs. Automašīna "BMW 318", kuru vadīja Ainars Virga, pārbrauca pāri sadalošajai zaļajai joslai, iebrauca pretējā joslā un nobrauca no ceļa. Automašīna kļuvusi nevaldāma, tā šķērsojusi ceļu sadalošo zaļo zonu un apmetusi vairākus kūleņus. Bojā gājušie sēdēja automašīnas aizmugurē. Kā pēc notikušā stāstīja Ainars Virga – viņš esot saņēmis nejaušu grūdienu pa kaklu no aizmugurē sēdošajiem, kā dēļ viņš zaudējis kontroli pār mašīnas vadību.

Kad “STOP” nodzēš atlikušo dzīvi

1998. gada 9. oktobrī Dailes teātra režisors un tautā mīlētā dramaturgs Pēteris Pētersons ar sievu Eleonoru savā VAZ 2104 devās Tukuma virzienā, taču krustojumā ar Rīgas-Liepājas šoseju neapstājās pie "STOP" zīmes, kā rezultātā auto sadūrās ar Liepājas virzienā braucošo kravas automašīnu “Kamaz”. Trieciens bija tik spēcīgs, ka notikuma vietā uzreiz bojā gāja Eleonora Pētersona, bet pats režisors tika nogādāts Dobeles slimnīcā, kur neilgi pēc avārijas mira.

Pusceļš no Rīgas uz Liepāju

1985. gada 3. oktobrī naktī pusceļā no Rīgas uz Liepāju ģitārista un komponista Ērika Ķiģeļa vadītais žigulis lielā ātrumā iedrāzās pretējā ceļa joslā un saskrējās ar pretim braucošo kravas automobili. Viņš mira 30 gadu vecumā. Tajā liktenīgajā dienā Ēriks Ķiģelis bija aizbraucis uz Rīgu pie sava drauga Māra Čaklā svinēt Kurzemes cikla pirmatskaņojumu.

Kā liecina Valsts policijas 2022. gada statistika – pērn Latvijā ceļu satiksmes negadījos dzīvību zaudējuši 115 cilvēku, tajā skaitā 37 transportlīdzekļu vadītāji, 28 gājēji, 19 pasažieri. Kopumā pērn reģistrēti 19 152 ceļu satiksmes satiksmes negadījumi, kas ir aptuveni piektdaļu mazāk nekā gadu iepriekš.

Lasi arī:

Transportlīdzeļa vadītāji alkohola reibumā un ātruma rekordisti. 2022. gada statistika

Pērn Latvijā reģistrēts mazākais satiksmes negadījumos bojā gājušo skaits kopš neatkarības atjaunošanas

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas