Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Mazā Mula turpina pārsteigt ar aizraujošiem piedzīvojumiem mākslas pasaulē

Mazās Mulas draugi tikās Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM), lai klātienē tiktos ar zinātkāro meiteni, kura televīzijas raidījuma “Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē” skatītājus iepazīstina ar latviešu māksliniekiem, viņu darbiem un mākslas pasauli. Klātesot gan lieliem, gan maziem viesiem, tika atklāta arī jauna 2D instalācija, kas līdzīgi kā viena no jaunās sezonas sērijām ir veidota, ietekmējoties no Ausekļa Baušķenieka gleznas “Dieva ausī” (1980), informē Tet Sabiedrisko attiecību un korporatīvās komunikācijas vadītāja Laura Jansone.

Sirsnīgās tikšanās laikā, kuru vadīja seriāla skatītāju jau iepazītā muzeja Kasiere (atveido aktrise Anna Šteina), Mulas draugi gan aprunājās ar zinātkāro mākslas pasaules izzinātāju un piedalījās kopīgās aktivitātēs, gan uzņēma kopīgus foto. Par savu pieredzi seriāla veidošanā stāstīja arī jaunais mākslinieks un režisors Adriāns Toms Kulpe, producentes Daina Gāga Ēķe un Kristīne Morozova. Visam klātesošs kā ierasts bija arī iemīļotais kaķītis Bricis, kas nekad neliedz savus padomus ne Mulai, ne draugiem pie ekrāna. Lai pasākums būtu ne tikai izklaidējošs, bet arī izglītojošs, katrs mazais viesis ar savu zinātkāres atslēdziņu, ko viņiem dāvāja Mula, atvēra savu noslēpumu aploksni un kopīgi salika paši savu mākslas darbu – dažādu gleznu fragmentu instalāciju.

Seriāla “Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē” katra sērija ir sasaistīta ar kādu latviešu mākslinieku un viņa darbu. 10 savstarpēji nesaistītos stāstos ir apskatīti vairāki mākslas darbi – Jāņa Staņislava Rozes “Sieviete ar vistu”, Borisa Bērziņa “Pirts”, Edgara Iltnera “Pļavā”, Johana Valtera “Noktirne”, Daces Lielās “Pie dzintara jūras” un citi.

Sērijā “Ausī” Mula iepazīstas ar mākslinieku Ausekli Baušķinieku, kura lomā iejūtas aktieris Ģirts Krūmiņš. Mula kopā ar Brici viesojas viņa lielākajā izgudrojumā, kas radīts pēc Baušķenieka līdzības. Tajā atrodas arī laboratorija un gleznošanas darbnīca. Kā visās sērijās, arī šajā lietā tiek likta zinātkāres atslēdziņa, kas paver durvis uz aizraujošo mākslas pasauli. Par godu šai sērijai un izcilajam latviešu māksliniekam, muzeja telpās apskatei tika atklāta un turpmāk būs aplūkojama instalācija, kas veidota, ietekmējoties no Ausekļa Baušķenieka gleznas “Dieva ausī”.

Daļa no seriāla “Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē” pētītajiem mākslas darbiem ir apskatāmi LNMM pastāvīgajā ekspozīcijā. Savukārt “Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē” sērijas, ko veidojis Tet sadarbībā ar izdevniecību Droši un Koši un LNMM, var noskatīties izklaides platformā Tet TV+. Tajā tiek atklāti noslēpumi par maģiskajām spējām un burvju atribūtiem, kas noderēs visiem mākslas mīļotājiem.

Maza Mula, foto Tet

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas